REKLAMA

Michał Dworczyk: Chcemy zmienić asymetrię między Polską i Izraelem w komunikacji międzynarodowej

  • Autor: PAP/AT
  • 02 marca 2018 07:19
Michał Dworczyk: Chcemy zmienić asymetrię między Polską i Izraelem w komunikacji międzynarodowej Przygotowujemy rozwiązania które pozwolą na skuteczniejszą politykę w przestrzeni informacyjnej - powiedział Dworczyk (Michał Dworczyk, fot.dworczyk.pl)

Przygotowujemy szereg działań, które trafią do środowisk opiniotwórczych, by pokazywać wspólną polsko-żydowską historię - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

W wywiadzie dla "Polska The Times" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poruszył kwestię kryzysu polsko-izraelskiego. Dworczyk zapowiedział, że są plany, by zmienić "ogromną asymetrię" między Polską i Izraelem w komunikacji międzynarodowej.

"Przygotowujemy rozwiązania które pozwolą prowadzić nam skuteczniejszą politykę w przestrzeni informacyjnej" - powiedział. Jego zdaniem "zaniedbania sięgają dalej niż ostatnie 27 lat". "Potrzebna jest praca organiczna, która przyniesie efekty dopiero za jakiś czas" - ocenił.

Zdaniem szefa KPRM Polski "nie stać dzisiaj na anglojęzyczny kanał informacyjny w stylu Russia Today czy Al-Dżaziry". Pytany, czy jest jakaś inna droga, Dworczyk odparł: "Przygotowujemy szereg działań, które trafią do środowisk opiniotwórczych, by pokazywać im wspólną polsko-żydowską historię. Np. jednym z takich projektów jest uruchomienie programu stypendialnego dla zagranicznych studentów i naukowców, którzy będą chcieli badać losy Polaków w czasie II wojny światowej".

Czytaj też: Terlecki: Obie strony - Polska i Izrael - zagrały mocno

Na uwagę, że wygląda na to, iż PiS traci na sporze polsko-izraelskim, Dworczyk odparł, że sondaże dają PiS "45-50 proc. poparcia". "Podchodzimy do tego z pokorą, ale oczywiście jesteśmy z tego dumni. Każdego dnia staramy się naszą pracą przekonywać Polaków, że dobrze służymy państwu. Dodatkowo sondaż CBOS pokazał, że zdecydowana większość Polaków wspiera premiera w jego działaniach w relacjach z Izraelem" - powiedział.

"Ponad 90 proc. wyborców PiS poparło jego działania - ale premier otrzymał również olbrzymie poparcie w skali całego kraju. To sygnał, że jego działania akceptuje większość Polaków" - ocenił Dworczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA