REKLAMA

Michał Dworczyk: Premier powołał zespół ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem

  • Autor: PAP/JS
  • 01 lutego 2018 16:30
Michał Dworczyk: Premier powołał zespół ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem "O powołaniu zespołu poinformowałem w rozmowie telefonicznej ambasador Izraela w Polsce Annę Azari" - mówił Dworczyk. (Michał Dworczyk, fot.mon.gov.pl)

Premier Mateusz Morawiecki powołał zespół ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem; na czele zespołu stanął wiceszef MSZ Bartosz Cichocki - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

"Zgodnie z ustaleniami, które zapadły w rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, premier Morawiecki powołał wąski zespół ds. dialogu prawno-historycznego" - powiedział Dworczyk.

Jak poinformował, na czele zespołu stanął wiceszef MSZ Bartosz Cichocki.

Członkami zespołu są także: wiceprezes IPN Mateusz Szpytma, wiceszef Muzeum II Wojny Światowej Grzegorz Berendt, dyrektor Departamentu Prawnego KPRM Armen Artwich oraz Bronisław Wildstein.

"O powołaniu zespołu poinformowałem w rozmowie telefonicznej ambasador Izraela w Polsce Annę Azari" - mówił Dworczyk.

Jak dodał, zespół ds. dialogu prawno-historycznego jest otwarty na propozycję spotkania w Polsce z jego izraelskim odpowiednikiem na początku przyszłego tygodnia.

"Polska grupa jest również gotowa na wyjazd do Izraela" - zaznaczył szef KPRM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA