REKLAMA

Michał Dworczyk: W najbliższy poniedziałek premier uda się z wizytą do Libanu

  • Autor: PAP/JS
  • 09 lutego 2018 23:40
Michał Dworczyk: W najbliższy poniedziałek premier uda się z wizytą do Libanu (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

W najbliższy poniedziałek (12 lutego) premier Mateusz Morawiecki uda się z wizytą do Libanu - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że zostaną omówione m.in. problemy związane z pomocą dla uchodźców, a także ogłoszone projekty, które będą realizowane wspólnie z Libanem.

"W najbliższy poniedziałek premier Mateusz Morawiecki leci do Libanu" - powiedział Dworczyk w piątkowym programie "Polski punkt widzenia" w TV Trwam. "To będzie krótka, ale ważna polityczna wizyta" - dodał.

"Pan premier Morawiecki spotka się z premierem Libanu, z prezydentem Libanu. Będą omówione sprawy związane z jednej strony z tym co Polska postuluje, czy PiS postuluje od dawna - mianowicie z pomocą uchodźcom tam, gdzie rzeczywiście ta pomoc jest najbardziej potrzebna czyli w regionie, gdzie są problemy" - zapowiedział szef KPRM.

Zapowiedział, że Morawiecki ogłosi projekty, które będą realizowane wspólnie z Libanem. "Tematem tego wyjazdu będzie również współpraca gospodarcza" - mówił Dworczyk. "Liban będzie odbudowywał, będzie restrukturyzował sieć kolejową, partnerzy nasi z Bejrutu sygnalizowali, że są zainteresowani w tym zakresie" - dodał.

"Na pewno tematy dotyczące całego regionu znajdą się w temacie tych rozmów" - poinformował Michał Dworczyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA