REKLAMA

Michał Olszewski: Powiększenie Warszawy zwiększy tylko koszty utrzymania miasta

  • Autor: PAP/AT
  • 10 lutego 2017 07:45
Michał Olszewski: Powiększenie Warszawy zwiększy tylko koszty utrzymania miasta Powiększenie Warszawy o dalsze gminy nie jest receptą na rozwój - uważa wiceprezydent Warszawy (fot.pixabay.com)

• Jeśli mieszkańcy wyrażą taką wolę, prawo pozwala na powiększenie stolicy - powiedział wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski na spotkaniu poświęconym referendum ws. zmian ustroju i granic miasta.
• Samo głosowanie nie będzie jednak wiążące, wyrazi jedynie opinię warszawiaków.

Uchwałę o organizacji referendum gminnego Rada Warszawy przyjęła w poniedziałek. Głosowanie wyznaczono na 26 marca.

Mieszkańcy Warszawy podczas spotkania z przedstawicielami ratusza w Teatrze Powszechnym pytali m.in., jaka musi być minimalna frekwencja w referendum, aby było ono ważne, czy jest ono wiążące dla władz i czy możliwe jest powiększenie Warszawy, gdy tego zechcą.

"W przepisach jest jasno zawarta informacja, że w przypadku, kiedy mieszkańcy wyrażą swoją wolę, wówczas jest tryb ustawy o samorządzie lokalnym czy samorządzie powiatowym, który zakłada rozszerzenie granic miasta. Jak najbardziej jest to możliwe" - powiedział Michał Olszewski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA