REKLAMA

Michał Wójcik: Kampania Polskiej Fundacji Narodowej nie jest realizowana ani przez PiS ani przez rząd

  • Autor: PAP/AT
  • 13 września 2017 09:27
Michał Wójcik: Kampania Polskiej Fundacji Narodowej nie jest realizowana ani przez PiS ani przez rząd Popieranie każdej akcji, w której w jakiś sposób niszczy się dezinformację w przestrzeni publicznej jest chyba dobrym działaniem - powiedział wiceminister (Michał Wójcik, fot.mswia.gov.pl)

Ostatnie miesiące pokazały jak daleko może posunąć się w swoich atakach na rząd opozycja przy okazji reformy wymiaru sprawiedliwości. Wiele było nieprawdziwych informacji, ludzie byli oszukiwani - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

• Kampania Polskiej Fundacji Narodowej dotycząca reformy wymiaru sprawiedliwości to walka z dezinformacją w przestrzeni publicznej - ocenił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

• Podkreślił, że kampania ta nie jest realizowana ani przez PiS ani przez rząd.

"Popieranie każdej akcji, w której w jakiś sposób niszczy się dezinformację w przestrzeni publicznej jest chyba dobrym działaniem" - przekonywał w TVN24 wiceminister sprawiedliwości. "Ostatnie miesiące pokazały jak daleko może posunąć się w swoich atakach na rząd opozycja przy okazji reformy wymiaru sprawiedliwości. Wiele było nieprawdziwych informacji, ludzie byli oszukiwani" - powiedział Wójcik.

Czytaj też: Polska Fundacja Narodowa nielegalnie finansuje kampanię polityczną PiS

Pytany o pieniądze ze spółek Skarbu Państwa, z których finansowana jest kampania wiceszef MS odpowiedział, że "nie wchodzi w ogóle w temat organizacji całej kampanii". "Proszę pamiętać, że to nie jest kampania Prawa i Sprawiedliwości, to nie jest kampania obozu Zjednoczonej Prawicy, to nie jest kampania rządu. Powstała fundacja, która zgodnie ze statutem realizuje określone cele" - tłumaczył. Zaprzeczył też, by to minister sprawiedliwości inicjował tę kampanię.

Kampanię "Sprawiedliwe sądy", która dotyczy reformy wymiaru sprawiedliwości, przedstawiono w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej, w której uczestniczyła premier Beata Szydło. Kampania - zdaniem jej twórców - ma na celu wyjaśnienie polskiej i światowej opinii publicznej potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz pokazanie, że znajdują się one w nurcie światowego dziedzictwa demokratycznego. Częścią kampanii są strony internetowe: sprawiedliwesady.pl i takjakbylo.pl. Kampania ma się toczyć w telewizji, internecie i na ulicach, gdzie pojawiły się pierwsze billboardy z hasłem "Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?". Powstały też profile "Sprawiedliwe sądy" na Facebooku i Twitterze oraz kanał na Youtube.

Misją powołanej latem zeszłego roku Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą. Fundacja powstała z inicjatywy 17 prezesów spółek Skarbu Państwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA