REKLAMA

Mieczysław Kasprzak, PSL: Nikt już nie uwierzy, że Trybunał Konstytucyjny może być niezawisły

  • Autor: em
  • 03 grudnia 2015 14:25
Mieczysław Kasprzak, PSL:  Nikt już nie uwierzy, że Trybunał Konstytucyjny może być niezawisły Zdaniem polityka PSL wybór przez Sejm nowych członków TK był ewenementem (fot. facebook.com/mieczyslaw.kasprzak)

Poseł Mieczysław Kasprzak stwierdził, że nocna zmiana członków Trybunału Konstytucyjnego powoduje, że postępuje degradacja jego funkcji. - Dzisiaj już mało kto będzie wierzył, że Trybunał Konstytucyjny może być niezawisły - powiedział.

Po wybraniu nowych członków TK poseł PSL zastanawia się, ile osób będzie liczył Trybunał i czy jego wyroki będą uznawane. - Ta dyskusja będzie trwać przez wiele miesięcy, przez wiele lat i trudno powiedzieć, jak się skończy - ocenił poseł.

Padły zarzuty w stosunku do prezydenta Andrzeja Dudy. Poseł Kasprzak zaznaczył, że prezydent, pomimo deklarowania swojej apolityczności, nie wsłuchuje się w głosy opozycji i pozostałych partii oprócz PiS-u.

Zdaniem polityka PSL wybór przez Sejm nowych członków TK był ewenementem, bo w skład Trybunału weszli politycy - poseł (PiS Piotr Pszczółkowski) i senator (b. senator PiS Henryk Cioch).

- Do tej pory nie miało to miejsca. Sędzia TK może mieć sympatie polityczne, ale musi się kierować niezależnością - zaznaczył poseł Mieczysław Kasprzak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2015-12-03 14:41:44
    Wyrok TK ogłosił, nie jesteście władzą już ustawodawczą w celu wskaźnika 3 sędziów z 5ciu do Trybunału Konstytucyjnego. Stołkowicze w samorządach również z wami zrobimy porządek.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA