REKLAMA

Miesięcznica smoleńska: Będą wnioski do sądu za zakłócanie legalnego zgromadzania

  • Autor: PAP/AT
  • 11 września 2017 09:15
Miesięcznica smoleńska: Będą wnioski do sądu za zakłócanie legalnego zgromadzania Obchody 89. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej (fot.twitter.com/pisorgpl)

Podczas miesięcznicy smoleńskiej stołeczna policja wylegitymowali, co najmniej kilkanaście osób. Zapowiada wnioski do sądu m.in. za zakłócanie legalnego zgromadzanie. Niewykluczone są także zarzuty o naruszenie nietykalności policjanta.

"Policjanci wylegitymowali, co najmniej kilkanaście osób. Do sądu będą kierowane wnioski m.in. za zakłócanie legalnego zgromadzenia. Zabezpieczane są także monitoringi, przesłuchiwani będą również policjanci biorący udział w interwencji, z uwagi na fakt, że niewykluczone są zarzuty o naruszenie nietykalności policjanta jak i utrudnianie działań policjantów" - poinformował w niedzielę rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak.

Dodał, że policja interweniowała w związku z zakłóceniem legalnego zgromadzenia.

Za naruszenie nietykalności policjanta grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W Warszawie, w niedzielę (10 września) odbyły się uroczystości 89. miesięcznicy smoleńskiej.

Czytaj też: Kaczyński na miesięcznicy: Nawet jeżeli pozostaniemy w Europie sami to będziemy wyspą wolności

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Uprzywilejowana Świnia 2017-09-11 13:01:29
    Że tez nie wylegitymują oszołomów którzy zakłócają demonstracje KOD. Jak w "Folwarku Zwierzęcym" - świnie są równiejsze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA