REKLAMA

Miesięcznica smoleńska: BOR prosi policję o pomoc

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lipca 2017 17:23
Miesięcznica smoleńska: BOR prosi policję o pomoc BOR zwróciło się o pomoc w realizacji czynności ochronnych do KSP (fot. bor.gov.pl)

BOR zwróciło się do KSP - jako podmiotu odpowiedzialnego za zapewnienie bezpieczeństwa, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych - o pomoc w realizacji czynności ochronnych podczas kolejnej miesięcznicy smoleńskiej - wynika z komunikatu BOR.

W poniedziałek przypada 87. miesięcznica smoleńska, w której - jak każdego 10. dnia miesiąca - udział biorą w stolicy m.in. politycy PiS i część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczestniczą oni w mszy św. w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela, skąd maszerują na Krakowskie Przedmieście, przed Pałac Prezydencki. Stowarzyszenie "Obywatele RP" zapowiedziało, że zrobi wszystko, by zablokować poniedziałkowy przemarsz uczestników miesięcznicy.

Rzeczniczka BOR mjr Katarzyna Kowalewska podkreśliła, że Biuro podejmuje działania wobec ochranianych osób w miejscu ich przebywania, a działania BOR "każdorazowo dostosowywane są do istniejących zagrożeń".

Dlatego "w sprawie działań ochronnych w dniu 10 lipca 2017 r.", Biuro Ochrony Rządu zwróciło się o udzielenie pomocy do Komendy Stołecznej Policji.

Rzeczniczka BOR przypomina, że "w ramach posiadania uprawnień BOR, na podstawie (...) ustawy, może zwracać się z żądaniem udzielenia niezbędnej pomocy od instytucji państwowych, organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz jednostek gospodarczych, prowadzących działalność w zakresie użyteczności publicznej".

BOR zwróciło się o pomoc w realizacji czynności ochronnych do KSP jako "podmiotu odpowiedzialnego za zapewnienie bezpieczeństwa, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych" - napisała Kowalewska na Twitterze.

W poniedziałek rano, wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, prawie od wysokości kościoła św. Anny do ul. Karowej, rozstawiono metalowe barierki, wygrodzona została również droga z pobliskiego kościoła przed Pałac Prezydencki. Na wysokości hotelu Bristol przejazd przez Krakowskie Przedmieście został zamknięty. Teren zabezpieczają policjanci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA