REKLAMA

Miesięcznica smoleńska i kontrmanifestacja: Są wnioski o ukaranie 44 osób

 • Autor: PAP/AT
 • 11 lipca 2017 09:45
Miesięcznica smoleńska i kontrmanifestacja: Są wnioski o ukaranie 44 osób W obchodach miesięcznicy katastrofy smoleńskiej wzięło udział ok. 2 tys. osób a w kontrmanifestacjach - ok. 2,5 tys. osób (fot.twitter.com/ObywateleRP)

W trakcie poniedziałkowych (10 lipca) manifestacji policja wylegitymowała 106 osób. Do sądu skierowano 44 wnioski o ukaranie osób w związku z wykroczeniami.

44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami skieruje do sądu policja po poniedziałkowych manifestacjach - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji podkom. Sylwester Marczak.

"W naszej ocenie, biorąc pod uwagę, że nie mamy odnotowane, żeby komuś coś poważnego się stało, poniedziałkowe manifestacje przebiegły spokojnie" - powiedział Marczak.

Jak podał, w trakcie poniedziałkowych manifestacji policja wylegitymowała 106 osób. "Do sądu skierowano 44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami, chodzi m.in. o usiłowanie zakłócenia legalnej manifestacji, używanie słów wulgarnych" - powiedział Marczak.

Czytaj też: Błaszczak uzasadnił duże siły policji i barierki podczas miesięcznicy smoleńskiej

Jak powiedział, policjanci odnotowali także osiem przypadków zakłóceń aktu religijnego. Zatrzymano również dwie osoby; jak poinformował Marczak, według wstępnych ustaleń jedna z tych osób miała podawać się za policjanta i wykonywać czynności legitymowania, a druga ukradła torbę. "Obie z tych osób zostały po wykonaniu czynności przez policjantów zwolnione do domu" - dodał.

Pytany o liczbę uczestników poniedziałkowych manifestacji, Marczak podał, że w obchodach miesięcznicy katastrofy smoleńskiej wzięło udział ok. 2 tys. osób a w kontrmanifestacjach - ok. 2,5 tys. osób.

W działaniach związanych z przygotowaniem zabezpieczenia brało udział 2,3 tys. policjantów. "Ta liczba dotyczy tych, którzy brali udział w przygotowaniu tego przedsięwzięcia - czyli m.in. wystawienie barierek, zabezpieczenia w ruchu drogowym. Nie jest to liczba policjantów, którzy zabezpieczali bezpośrednio samo zgromadzenie i to, co się działo wokół zgromadzenia" - dodał.

W poniedziałek w Warszawie odbyła się 87. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Ruch Obywatele RP zorganizował kontrmanifestację.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • In Nomine Smoleńsk 2017-07-12 09:19:36
  Wydarzenie religijne polegało na skandowaniu podłych haseł przeciwko Lechowi Wałęsie. Jaka to religia? Smoleńska!!!
 • stare do lamusa 2017-07-12 00:14:20
  Do ANNA: Przyśnił im się pewnej nocy drugi Majdan. Zapomnieli tylko, że tu Polska, a Polacy są nieco mądrzejsi niż mieszkańcy dzikiej Azji. Ich pycha karze im wciąż jeszcze uważać nasze społeczeństwo za głupoli, którymi wciąż mogą manipulować.
 • ANNA 2017-07-11 18:38:21
  Dwa lata po utracie władzy i jeszcze się z tym nie pogodzili. Chcieliby, ach, jakżeby chcieli awantur jak w postępowym świecie vide: HamburgREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA