REKLAMA

Miesięcznica smoleńska, Obywatele RP: Zrobimy wszystko, żeby zablokować przemarsz uczestników

 • Autor: PAP/AT
 • 10 lipca 2017 12:53
Miesięcznica smoleńska, Obywatele RP: Zrobimy wszystko, żeby zablokować przemarsz uczestników 10 lipca odbędzie się kontrmanifestacja miesięcznicy smoleńskiej (fot.Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Celem kontrmanifestacji jest przywrócenie respektowania prawa do demonstracji oraz powstrzymanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Zrobimy wszystko, żeby zablokować przemarsz uczestników miesięcznicy smoleńskiej - zapowiedział lider stowarzyszenia "Obywatele RP" Paweł Kasprzak.

• Obywatele RP zapowiadają blokadę przemarszu uczestników miesięcznicy smoleńskiej.

• Jak podkreślił lider stowarzyszenia celem kontrmanifestacji jest przywrócenie "respektowania prawa do demonstracji".

• Żądamy również powstrzymania tych haniebnych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, które się odbywają wbrew protestom rodzin - dodał.

W czerwcu podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestnikom Marszu Pamięci. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. Wśród kontrmanifestujących był min. Władysław Frasyniuk.Obywatele RP zapowiedzieli organizację kontrmanifestacji również 10 lipca.

Czytaj też: Protestujący mają takie samo prawo do demonstracji jak organizatorzy miesięcznicy smoleńskiej

"Zrobimy wszystko, żeby ten przemarsz (Marsz Pamięci) zablokować" - oświadczył na konferencji prasowej Kasprzak. Jak podkreślił, celem kontrmanifestacji jest przywrócenie "respektowania prawa do demonstracji" oraz powstrzymanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Żądamy tego, by uznano nasze prawo do demonstrowana naprzeciw władzy. To jest samo centrum prawa do protestu" - podkreślił. "Żądamy również powstrzymania tych haniebnych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej, które się odbywają wbrew protestom rodzin. Chodzi tylko o to, żeby je poddać sądowej kontroli, żeby one nie były wykorzystywane w jakichś skandalicznie barbarzyńskich rytuałach" - zaznaczył Kasprzak.

Obywatele RP zapowiadają blokadę miesięcznicy smoleńskiej (fot.twitter.com/obywatelerp)

Jak podkreślił, Obywatele RP, manifestując na Krakowskim Przedmieściu chcą "bronić ludzkiej godności". "Każdy ze zbrodniczych, totalitarnych reżimów znanych w historii zaczynał się właśnie od tego, że deptaniu godności jednostek towarzyszyła społeczna obojętności" - powiedział. Jego zdaniem dzisiaj "jesteśmy świadkami podobnych zjawisk".

Jak zaznaczył lider Obywateli RP, bez względu na to, czy uda się zablokować przemarsz uczestników miesięcznicy czy nie, dojdzie do "wydarzenia bezprecedensowego", w którym "kilka setek zdeterminowanych, świadomych swych praw obywateli, godząc się na prawne konsekwencje, złamie zakaz demonstracji".

Jak dodał kulminacja kontrmanifestacji nastąpi około godz. 20, "czyli wtedy kiedy uczestnicz mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej wyjdą formułując na Placu Zamkowym tzw. Marsz Pamięci".

Pytany, jacy politycy pojawią się wieczorem na Krakowskim Przedmieściu by wesprzeć Obywateli RP Kasprzak odparł: "Nie chcę wymieniać tych znanych, obdarzonych autorytetem polityków, którzy zapowiedzieli swoją obecność, bo się boję, że kogoś pominę i będzie skandal".

Obywatele RP, chcą "bronić ludzkiej godności" (fot.facebook.com/pg/ObywateleRP.org)

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (7 komentarzy)

 • ob.ywatel 2017-07-13 18:04:15
  Do Wierzący z bejsbolem: STARA ŚPIEWKA; tym nie mniej, potrzeba zachować odległość=100 metrów
 • Wierzący z bejsbolem 2017-07-13 10:45:01
  Do To tyle, mądremu dość: To ze ktoś jest katolikiem nie uprawnia go do odbierania wolności innym. Podczas ostatniej miesięcznicy, tzw. "katolicy" podczas marszu zwanego "uroczystością religijną", chronieni przez policje zachowywali się jak kibole. Jeżeli policja spisywała protestujących, uczestników marszu też powinna.
 • To tyle, mądremu dość 2017-07-13 10:29:24
  Do normalny katolik: nie obrażać nas katolików, prosimy!
 • normalny katolik 2017-07-10 17:34:58
  Nowa ustawa regulująca przepisy o zgromadzeniach ewidentnie łamie przepisy Konstytucji RP, stworzyła ona zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób! Nie dajmy robić z siebie idiotów z ust. 5, Art. 53. wynika, że w takiej sytuacji jaka jest obecnie w drodze mądrej ustawy może być ograniczona wolność uzewnętrzniania religii a nie odwrotnie. Obecna władza robi sobie kpiny z narodu i jawnie łamie prawo, szczuje, eskaluje i wywołuje zamęt zamiast temu zapobiegać. Rozdział II (art. 30-86) WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA WOLNOŚCI I PRAWA OSOBISTE Art. 53. ust. 5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.
 • tabran22@gmail.com 2017-07-10 17:25:05
  Pałować tych, co chcą pałować.
 • max,., 2017-07-10 16:36:10
  palowac tych degeneratow to nie Polacy jacys obywatele ......REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA