REKLAMA

Mieszkanie Plus kuleje? Andrzej Adamczyk: Każdy minister musi być gotów, że ktoś przyjdzie w jego miejsce

  • Autor: MN
  • 05 października 2017 08:34
Mieszkanie Plus kuleje? Andrzej Adamczyk: Każdy minister musi być gotów, że ktoś przyjdzie w jego miejsce Minister Andrzej Adamczyk powinien się obawiać o swoje stanowisko? (fot. PTWP)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zdaje sobie sprawę, że w każdym momencie na jego miejsce może przyjść ktoś nowy i przejąć jego obowiązki. Mówi, że każdy minister powinien się z tym liczyć.

• Jarosław Kaczyński skrytykował postępy w realizacji programu Mieszkanie Plus. Minister Adamczyk powiedział w Radiu Zet, że nie boi się dymisji i czuje wsparcie ze strony rządu oraz partii.

• Dodał, że każdy minister musi być gotowy na ocenę – jakakolwiek by ona nie była – i ewentualne wprowadzenie zastępcy w jego miejsce.

• Zaznaczył, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to nie jest objaw gigantomanii, ale realna potrzeba.

Podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości, który odbył się na początku lipca, Jarosław Kaczyński otwarcie skrytykował realizację programu Mieszkanie Plus. Powiedział, że program dobrze wystartował i w pewnym momencie zaczął wyhamowywać. Zaznaczył, że trzeba poprawić jego realizację. A za Mieszkanie Plus odpowiedzialny jest minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, który w programie Radia Zet tłumaczył, że nie boi się o powodzenie programu.

- Nie widzę powodu, dlaczego Mieszkanie Plus miałoby mnie zabić. Widzę za to, że ci, który czekają na mieszkania, będą mogli urządzić sobie lokum w cywilizowanych warunkach – powiedział Adamczyk.

Po chwili jednak dodał: - Każdy minister, który podejmuje wyzwanie i podejmuje działania w ramach pracy rządu, musi liczyć się w każdym momencie z tym, że przyjdzie nowy minister, który będzie realizował jego zadania. Sprawa ewentualnych zmian jest jasna. Ja nic nie wiem o żadnych zmianach. Każdy minister musi być w każdym czasie gotów, aby przekazać swoje obowiązki następcy, jeśli zostanie oceniony „w taki, a nie inny sposób” przez prezesa rady ministrów – zaznaczył Adamczyk.

Dodał, że sam czuje wsparcie ze strony premier, ministrów, a także kierownictwa partii z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

W kontekście wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita Adamczyk powiedział, że to nie była dymisja, lecz rezygnacja z powodów osobistych.

Minister został także zapytany w Radiu ZET o Centralny Port Komunikacyjny.  – Zawsze powtarzam, że wspieramy pełnomocnika rządu do spraw budowy CPK, oddajemy wszystkich ekspertów, jestem przekonany, że idea CPK jest ideą, którą powinniśmy realizować – zaznaczył minister.

Dodał, że niebawem w Polsce dojdzie do sytuacji, szczególnie na Okęciu, że lotnisko straci swoje możliwości obsługi narastającej liczby pasażerów. Przyznał, że Okęcie według rządowych planów ma być zamknięte.

- CPK to nie jest gigantomania i potrzeba pani premier Beaty Szydło, tylko potrzeba wynikająca ze wzrostu ruchu pasażerów na lotniskach. Naszym atutem jest położenie. Samolot, który leci na wschód, musi pokonać odległość między Paryżem a Warszawą i spalić określoną ilość paliwa. Ten, który wystartuje z Warszawy, ma te oszczędności. Położenie geograficzne Warszawy uprawnia nas do tego, by budować port – ocenił Adamczyk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA