REKLAMA

Mieszkanie Plus: Nie będzie ograniczenia wiekowego w programie

  • Autor: GP
  • 07 czerwca 2016 09:31
Mieszkanie Plus: Nie będzie ograniczenia wiekowego w programie Kazimierz Smoliński w czasie prezentacji programu Mieszkanie Plus. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Wiceministra Kazimierza Smolińskiego martwi, że rynek nieruchomości w Polsce wymaga kredytowania na zakup własnego M.
• Polityk przypomniał, że celem programu Mieszkanie Plus jest zapewnienie obywatelom, bez względu na wiek, dostępu do mieszkań na wynajem.
• Zaznaczył w rozmowie radiowej, że program swoją obecnością ukróci też praktyki korupcyjne w budownictwie mieszkaniowym.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński w TOK FM precyzował pierwsze szczegóły rządowego programu Mieszkanie Puls. Wtorkowa (7 czerwca) rozmowa wyszła od trudności z uzyskaniem mieszkania w naszym kraju, a następnie skupiła się na samym programie.

- W Polsce 29 lat czeka się na mieszkanie komunalne – rozpoczynał sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. - Rynek nieruchomość stał się w dzisiejszym świecie domeną bogatych. Efektem czego młodzi stają się niewolnikami pracy przez kredyt.

Polityk formacji rządzącej zaznaczył, że taka sytuacja jest powodem powołania do istnienia programu Mieszkanie Plus. Premier Beata Szydło jego realizację zapowiedziała w piątek (3 czerwca). Ma on w swojej istocie odpowiedzieć na potrzeby mieszkaniowe Polaków, ale nie będzie nakierowany na konkretne grupy wiekowe czy zawodowe.

- Chcielibyśmy, żeby młodzi mogli wynajmować mieszkania. Jedynym ograniczeniem w programie Mieszkanie Plus jest zupełny brak dochodów – mówił Smoliński. - Dla takich osób mieszkania zapewniają w Polsce gminy.

Czytaj: Są pierwsze wzmianki o strategii rządu dla pojazdów elektrycznych

Współtwórca całego przedsięwzięcia ma też nadzieję, że program samą obecnością zmieni sytuację na rynku nieruchomości.

- Jeśli mieszkania przestaną być takim cennym dobrem, to i korupcję w tym zakresie wyeliminujemy – mówi.

Przypomniał także, że finansowanie programu Mieszkanie Plus ma się odbywać z pominięciem budżetu. - Głównym celem programu są mieszkania na wynajem o dostępnym czynszu, także z  możliwością (w dalszej perspektywie – red.) dojścia do własności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA