REKLAMA

Mieszkanie plus: Powstaną kolejne lokale. Ministerstwo podpisze umowy

  • Autor: PAP/AT
  • 14 grudnia 2017 08:46
Mieszkanie plus: Powstaną kolejne lokale. Ministerstwo podpisze umowy Pierwsze budynki w programie Mieszkanie plus na gruntach Skarbu Państwa powstaną w 2019 r. (fot.shutterstock)

Około 30 samorządów podpisze w czwartek (14 grudnia) umowy na budowę mieszkań z programu Mieszkanie Plus.

• Popiszemy z samorządami umowy inwestycyjne na ok. 2,5 tys. lokali w ramach Mieszkania plus – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.

• Dodał, że w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości może powstać blisko 6 tys. mieszkań.

• Zakłada się, że pierwsze budynki w programie Mieszkanie plus na gruntach Skarbu Państwa powstaną w 2019 r.

Umowy w trakcie czwartkowej (14 grudnia) konferencji "Mieszkanie plus dziś i jutro" ma podpisać około 30 samorządów z dziewięciu województw. "Łącznie dziś będziemy mieli podpisane porozumienia na blisko 6 tys. mieszkań" - zaznaczył Żuchowski.

Jak powiedział wiceminister, resort chce, by "samorządy miały możliwość dialogu z wykonawcami oraz by w przetargach, które ruszą w przyszłym roku uczestniczyło jak najwięcej firm budowlanych. Wybrane technologie mają umożliwić sprawną realizację inwestycji, a projekty i rozwiązania materiałowe mają być jak najlepszej jakości. To umożliwi uzyskanie odpowiedniej ceny i optymalnej jakości" - stwierdził Żuchowski.

Ustawa o KZN weszła w życie 11 września. Dzięki niej powstanie tzw. bank ziemi, który będzie gospodarował nieruchomościami Skarbu Państwa. Grunty, które wejdą do KZN, zostaną przeznaczone pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus. Maksymalny czynsz będzie ustalany na podstawie rozporządzenia wydawanego co roku przez Radę Ministrów.

Czytaj też: Jarocin przyznał lokale wybudowane w programie Mieszkanie plus

Zakłada się, że pierwsze budynki w programie Mieszkanie plus na gruntach Skarbu Państwa powstaną w 2019 r.

KZN podpisał już 49 porozumień z samorządami. Największą liczbę mieszkań przewiduje porozumienie z Legnicą (665), Kielcami (155), Kuźnią Raciborską (150), Przemyślem (150), Świnoujściem (130), Łomżą (115) i Zieloną Górą (100).

W przygotowaniu są kolejne porozumienia z innymi samorządami.

Dodatkowo KZN zawarł umowy dotyczące uruchomienia inwestycji z programu Mieszkanie plus ws. 130 nieruchomości w 58 miastach wskazanych przez Grupę PKP oraz 208 nieruchomości Poczty Polskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA