REKLAMA

Miliard złotych dla Państwowej Straży Pożarnej i więcej pieniędzy dla OSP

  • Autor: PAP/AT
  • 05 września 2017 12:47
Miliard złotych dla Państwowej Straży Pożarnej i więcej pieniędzy dla OSP Minister nagrodził funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy brali udział w akcji ratowniczej po przejściu nawałnic (fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL)

Państwowa Straż Pożarna zostanie wzmocniona kwotą prawie miliarda złotych. Zwiększone mają być także dotacje dla Ochotniczej Straży Pożarnej - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

"Moim zadaniem jest zapewnienie służbom właściwych warunków. Państwowa Straż Pożarna zostanie wzmocniona kwotą prawie miliarda zł. Zwiększyliśmy również dotacje dla OSP. Otrzymają też one wsparcie w ramach programu modernizacji" - powiedział Błaszczak. Jak dodał, pieniądze pochodzą z programu modernizacji służb mundurowych.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubiance nagrodził funkcjonariuszy, którzy brali udział w akcji ratowniczej po przejściu nawałnic. Wręczył także medale i przekazał promesy na zakup sprzętu dla jednostek OSP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA