REKLAMA

Miliony za książkę Baracka Obamy. To historyczny kontrakt

  • Autor: PAP/AT
  • 07 marca 2017 07:03
Miliony za książkę Baracka Obamy. To historyczny kontrakt Były prezydent Brack Obama będzie korzystał z notatek, które prowadził podczas sprawowania prezydentury, choć zaznaczył, że nie był tak skrupulatny, jak chciał (fot.pixabay.com)

• Była para prezydencka Michelle i Barack Obama zawarła najdroższy w historii kontrakt na wspomnienia z lat w Białym Domu.
• Ogłoszona przez wydawnictwo kwota to rekordowa zaliczka wypłacona za dzienniki polityczne.

Wydawnictwo Penguin Random House ogłosiło, że Michelle i Barack Obama otrzymają 60 mln dolarów za dwie książki, w których osobno podsumują lata spędzone w Waszyngtonie - pisze "Rzeczpospolita".

Były prezydent będzie korzystał z notatek, które prowadził podczas sprawowania prezydentury, choć zaznaczył, że nie był tak skrupulatny, jak chciał. Tajemnicą pozostanie, o czym napisze była pierwsza dama. Dotąd wydała jedynie książkę "American Grown" o ogrodzie, który prowadziła w Białym Domu - pisze "Rzeczpospolita".

Barack Obama (fot.flickr.com/CC BY-ND 2.0)

Gazeta podaje, że ogłoszona przez wydawnictwo kwota to rekordowa zaliczka wypłacona za dzienniki polityczne w historii. Dwa lata temu "Washington Post" przepowiadał Barackowi Obamie jedną trzecią tej sumy. Jednak 44. prezydent USA odszedł z urzędu jako jeden z najbardziej popularnych przywódców świata, a do tego zajmuje wyjątkowe miejsce we współczesnej literaturze - jako autor i czytelnik.

W wywiadzie dla "New York Timesa" tuż przed końcem prezydentury opowiadał, jak książki pomogły mu przetrwać na szczytach władzy. I wcześniej na bieżąco dzielił się literackimi fascynacjami - uwielbia Szekspira i V.S. Naipaula, czytał "Zaginioną Dziewczynę" Gillian Flynn, chwalił Junota Diaza i Jhumpę Lahiri za powieści o imigracji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA