REKLAMA

Miller: Kaczyński będzie premierem, PiS dokupi posłów

  • Autor: TM
  • 15 października 2015 09:20
Miller: Kaczyński będzie premierem, PiS dokupi posłów PiS ma ogromny atut i to wcale nie w postaci Andrzeja Dudy – uważa Miller. Fot. facebook.com

Koalicja ”wszyscy przeciw PiS” byłaby oparta na marnym spoiwie, bo wtedy nikt nie pyta o wspólnotę programową, tylko wszyscy mówią: zjednoczmy się przeciw PiS-owi – mówił RMF FM były premier, szef SLD Leszek Miller.

PiS ma ogromny atut i to wcale nie w postaci tylko Jarosława Kaczyńskiego, ale Andrzeja Dudy - uważa Miller.

Duda z Kaczyńskim

Jego zdaniem jeżeli PiS wygra wybory, "to prezydent Duda powierzy Kaczyńskiemu misję tworzenia rządu".

Szef SLD stwierdził, że "Kaczyński lewicy nie jest w stanie dokupić, ale jest w stanie dokupić prawe skrzydło PO, PSL albo innych polityków".

Co ze Zjednoczoną Lewicą?

Mówił też o przyszłości lewicy.

Dalsze losy Sojuszu Lewicy Demokratycznej zostaną przesądzone tylko i wyłącznie przez członków SLD. My się teraz tym nie zajmujemy, mamy znacznie poważniejsze problemy przed sobą. Chodzi o to, żeby dotrzeć z naszym programem do jak największej liczby Polek i Polaków i przekonać ich, że warto głosować na Zjednoczoną Lewicę - stwierdził.

Dodał, że "wszystko zależy oczywiście od wyniku. Jeżeli wynik będzie pozytywny, jeżeli będzie olśniewający, jeżeli będzie przekonywujący, to również formuła Zjednoczonej Lewicy będzie przekonywująca".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA