REKLAMA

Miller: mam nadzieję, że lewica skorzysta na debacie Kopacz-Szydło

  • Autor: PAP
  • 19 października 2015 18:59
Miller: mam nadzieję, że lewica skorzysta na debacie Kopacz-Szydło - Dzieje się niedobrze dla polskiej demokracji, jeżeli odbywają się debaty, które dotyczą tylko dwóch komitetów wyborczych - powiedział Leszek Miller (fot. facebook.com)

- Debata ta może mieć znaczenie dla wszystkich wahających się i dla elektoratów innych partii politycznych. Jeśli tak, to mam nadzieję, że największą korzyść z tej debaty osiągnie Zjednoczona Lewica - powiedział na konferencji prasowej w Gdyni lider SLD Leszek Miller.

Według Millera poniedziałkowa, wieczorna debata telewizyjna między premier Ewą Kopacz (PO) a kandydatką na szefa rządu z ramienia PiS Beatą Szydło nie będzie miała wielkiego znaczenia dla elektoratów obu partii. Skrytykował jednocześnie ideę debaty tylko dwóch ugrupowań.

- Dzieje się niedobrze dla polskiej demokracji, jeżeli odbywają się debaty, które dotyczą tylko dwóch komitetów wyborczych - przecież demokracja to równe szanse. To, co się dzisiaj odbędzie, to jest przecież promowanie tylko dwóch komitetów wyborczych: jedna pani powie coś drugiej pani. Jaki będzie tego skutek, trudno mi powiedzieć - ocenił.

Zdaniem Millera, były w przeszłości takie debaty telewizyjne, jak np. ta z 1995 r. z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy, które potrafiły zmienić los kampanii wyborczej.

Wieczorną debatę Kopacz-Szydło nadadzą: TVP1, TVP Info, TVN24 oraz Polsat News.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA