REKLAMA

Miller o kandydatach Zjednoczonej Lewicy: to drużyna marzeń

  • Autor: PAP
  • 17 września 2015 11:51
Miller o kandydatach Zjednoczonej Lewicy: to drużyna marzeń To drużyna marzeń i znakomita reprezentacja - mówił szef SLD. Fot. facebook.com

"Drużyną marzeń" nazwał szef SLD Leszek Miller kandydatów Zjednoczonej Lewicy z Pomorza Zachodniego, startujących w październikowych wyborach do Sejmu. Polityk odwiedził w czwartek Szczecin.

To "drużyna marzeń i "znakomita reprezentacja" - mówił szef SLD o osobach, które znalazły się na listach do Sejmu z dwóch okręgów w woj. zachodniopomorskim - szczecińskim i koszalińskim.

To ludzie młodzi, ale także doświadczeni, od lat aktywni społecznie - przekonywał.

Zjednoczona Lewica z Pomorza

Kandydaci Zjednoczonej Lewicy do parlamentu z Pomorza Zachodniego, to m.in. nr 2 na liście do Sejmu, szef zachodniopomorskich struktur SLD Dariusz Wieczorek, była senator, prof. Czesława Christowa (SLD) i wiceprzewodnicząca SLD Joanna Agatowska - kandydujące w wyborach do Senatu w dwóch z czterech okręgów woj. zachodniopomorskiego.

Koalicję Zjednoczona Lewica współtworzą: SLD, Twój Ruch, PPS, Unia Pracy i Zieloni.

Walka o ogródki działkowe

Wcześniej szef SLD spotkał się w Szczecinie ze spółdzielcami jednej z tamtejszych spółdzielni mieszkaniowych. Jak mówił, rozmawiał z nimi o problemach spółdzielczości w Polsce. 

Mówił, że Sojusz w mijającej kadencji sprzeciwiał się "podejmowanym przez PO próbom likwidacji spółdzielni mieszkaniowych i ogródków działkowych".

Być może w przyszłej kadencji Sejmu, jeśli prawica będzie mieć w nim zdecydowaną przewagę, te próby będą podejmowane ponownie" - powiedział. Jak zaznaczył, może dojść do skomunalizowania bądź sprywatyzowania ogródków działkowych.

Poinformował, że prosił spółdzielców o przeciwdziałanie takim próbom, jeśli będą się zdarzać w przyszłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA