REKLAMA

Miller o wyborach: zrównoważony rozwój jest ważny dla SLD

  • Autor: pap
  • 03 sierpnia 2015 13:29
Miller o wyborach: zrównoważony rozwój jest ważny dla SLD - Realizowany w ciągu ostatnich 10 lat model rozwoju Polski przez szybki wzrost głównych aglomeracji dla tych aglomeracji jest oczywiście korzystny, ale dla reszty Polski - nie - uważa Leszek Miller.

Likwidacja szybko rosnących dysproporcji między regionami Polski i zrównoważony rozwój kraju znajdą się wśród priorytetów, gdy Zjednoczona Lewica i SLD "będą miały w Sejmie więcej do powiedzenia" - przekonywał w niedzielę w Rzeszowie szef SLD Leszek Miller.

Razem z innymi posłami SLD przyjechał on na Podkarpacie w ramach prowadzonej przez SLD akcji pod hasłem "Masz dość? Chodź z nami", podczas której politycy odwiedzają różne miejscowości w kraju i namawiają do głosowania w nadchodzących wyborach na kandydatów lewicy.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej w Rzeszowie, gdzie dotarły czerwone busy Sojuszu, Miller przekonywał, że SLD w swoim programie ma koncepcję państwa opartą na zasadzie zrównoważonego rozwoju.

"Jeżeli w przyszłym Sejmie, w co głęboko wierzymy, Zjednoczona Lewica i SLD będą miały więcej do powiedzenia, to będzie to ważny punkt naszego programu - likwidacja szybko rosnących dysproporcji" - zapewniał szef Sojuszu.

Podkreślił, że SLD chce czynić wszystko, aby Polska była państwem bardziej sprawiedliwym w opinii obywateli, gdzie każdy przyrost dochodu narodowego jest sprawiedliwie dzielony.

Wskazywał na duże nierówności społeczne w naszym kraju, zarówno wśród warstw społecznych, jak i całych województw. Zauważył, że wśród 20 najbiedniejszych regionów UE aż 5 znajduje się w Polsce; są to regiony ściany wschodniej: Podkarpacie, woj. lubelskie, Warmia i Mazury, Świętokrzyskie, Podlaskie.

"Realizowany w ciągu ostatnich 10 lat model rozwoju Polski przez szybki wzrost głównych aglomeracji dla tych aglomeracji jest oczywiście korzystny, ale dla reszty Polski - nie.() Jak się jeździ po ścianie wschodniej, to widać wyraźnie jakie są szybko rosnące różnice między tą częścią naszego kraju, a innymi regionami" - mówił Miller.

Przypomniał, że Sojusz złożył już w Sejmie propozycje zmierzające do likwidacji nierówności społecznych, m.in. podniesienia płacy minimalnej do poziomu połowy przeciętnego wynagrodzenia, propozycje minimalnej płacy godzinowej w wysokości 15 zł, propozycje podniesienia najniższych emerytur i rent, a także wprowadzania możliwości dziedziczenia przez współmałżonka części emerytury w przypadku śmierci współmałżonka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA