REKLAMA

Minister Błaszczak precyzuje założenia ustawy antyterrorystycznej

  • Autor: PAP/GP
  • 24 marca 2016 13:47
Minister Błaszczak precyzuje założenia ustawy antyterrorystycznej Błaszczak poinformował, że projekt ustawy zakłada lepszą koordynację służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. (fot.:)

• Międzyresortowy zespół przyjął roboczą wersję projektu ustawy antyterrorystycznej - poinformował w czwartek (24 marca) szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
• Zapewnił, że przyjęte przepisy "są bardzo precyzyjne, jasne i gwarantują zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom Polski".

- Dziś zespół międzyresortową przyjął roboczą wersję ustawy antyterrorystycznej, również upoważnił zespół do pracy redakcyjno-legislacyjnych. Projekt ustawy zostanie przedstawiony rządowi na początku kwietnia i mam nadzieję, że po debacie parlamentarnej zostanie przyjęty w maju tego roku - powiedział.

Dodał, że chodzi o to, by przepisy antyterrorystyczne były gotowe przed Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO, które odbędą się w lipcu.

Błaszczak poinformował, że projekt ustawy zakłada lepszą koordynację służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Przeczytaj: Prasa donosi jakie prawa uzyska ABW pod nową ustawą antyterrorystyczną

- Generalny podział odpowiedzialności można przedstawić w ten sposób, za zapobieganie aktom terrorystycznym odpowiedzialna jest Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, natomiast za reagowanie - służby podległe ministrowi MSWiA - dodał.

Zapewnił, że przepisy są bardzo precyzyjne, bardzo jasne, gwarantują zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA