REKLAMA

Minister cyfryzacji: System Rejestrów Państwowych wymaga planu naprawczego

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSpozywczy.pl
  • 22 sierpnia 2016 17:32
Minister cyfryzacji: System Rejestrów Państwowych wymaga planu naprawczego Aplikacja Źródło nadal przysparza sporo problemów samorządom, a co gorsza ich końca nie widać. (Fot. Archiwum)

• Centralny Ośrodek Informatyczny przyznaje, że od kilkudziesięciu godzin urzędnicy w całym kraju obsługujący aplikację Źródło mają kłopoty z rejestracją zgonów.
• Awaria ma zostać osunięta jeszcze dziś (22 sierpnia), tak by jutro Urzędy Stanu Cywilnego mogli normalnie pracować.

Specjaliści Centralnego Ośrodka Informatyki intensywnie pracują nad usunięciem awarii. Problem zostanie rozwiązany dziś (22.08) w godzinach popołudniowych. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy – czytamy w komunikacie na stronie COI.

Z kolei jak donosi RMF FM, pojawiają się już informacje, że awaria zostanie usunięta do jutra rana. Urzędom Stanu Cywilnego, a problem dotyczy 3/4 placówek w całym kraju, mają zostać przekazane odpowiednie narzędzia, które umożliwią wznowienie prac.

To kolejna awaria Systemu Rejestrów Państwowych. Aplikacja Źródło nadal przysparza sporo problemów samorządom, a co gorsza ich końca nie widać. Anna Streżyńska, minister cyfryzacji sama przyznaje, że system wymaga planu naprawczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA