REKLAMA

Minister edukacji podpisała rozporządzenie dot. podstawy programowej kształcenia w zawodach

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (pt)/AT
  • 22 marca 2017 09:40
Minister edukacji podpisała rozporządzenie dot. podstawy programowej kształcenia w zawodach Nowe podstawy programowe kształcenia w zawodach określone w podpisanym rozporządzeniu stosowane będą od roku szkolnego 2017/2018 (Anna Zalewska, fot.men.gov.pl)

Od nowego roku szkolnego 2017/2018 zaczną obowiązywać nowe podstawy programowe kształcenia w zawodach. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska podpisała rozporządzenie.

• Minister edukacji podpisała rozporządzenie dotyczące podstawy programowej kształcenia w zawodach.

• Rozporządzenie nie obejmuje zawodów szkolnictwa artystycznego wpisanych do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

• Zakres regulacji rozporządzenia jest związany z nową klasyfikacją zawodów szkolnictwa zawodowego.

Podstawy programowe kształcenia w zawodach określone w podpisanym rozporządzeniu stosowane będą od roku szkolnego 2017/2018 w:

a) klasach pierwszych branżowej szkoły I stopnia,

b) klasach pierwszych dotychczasowego czteroletniego technikum,

c) semestrach pierwszych szkoły policealnej, a w latach następnych również w kolejnych klasach lub semestrach tych szkół.

Czytaj też: W szkołach będą uczyć nowych zawodów

Uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe przed 1 września 2017 r. będą kontynuowali naukę w oparciu o dotychczasową podstawę programową kształcenia w zawodach, do czasu jego zakończenia.

Rozporządzenie nie obejmuje zawodów szkolnictwa artystycznego wpisanych do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego (zawody, w których nie wyodrębnia się kwalifikacji), ponieważ Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego określi je w odrębnym rozporządzeniu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA