REKLAMA

Minister edukacji spotkała się z oświatowymi związkami zawodowymi

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 21 stycznia 2016 19:17
Minister edukacji spotkała się z oświatowymi związkami zawodowymi Przedstawiciele związków zawodowych przychylnie odnieśli się do zaproponowanych przez resort zmian (fot. men.gov.pl)

· Szefowa MEN rozmawiała ze związkowcami na temat projektu zmian w Karcie Nauczyciela.
· W rozmowach uczestniczyła także sekretarz stanu w MEN Teresa Wargocka.
· Przedstawiciele związków zawodowych przychylnie odnieśli się do zaproponowanych przez resort zmian.

Minister Anna Zalewska spotkała się z przedstawicielami oświatowych związków zawodowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych.

Rozmowy dotyczyły przygotowanej przez MEN nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela. Projekt przewiduje m.in. zmianę zasad prac komisji dyscyplinarnych dla nauczycieli, ułatwienie planowania i wypłacania jednorazowej gratyfikacji pieniężnej nauczycielowi, któremu przyznano tytuł honorowy profesora oświaty oraz likwidację tzw. godzin karcianych.

„Związki zawodowe postulowały likwidację godzin karcianych od wielu lat” – przypomniała szefowa MEN.

Przedstawiciele związków zawodowych przychylnie odnieśli się do zaproponowanych przez resort zmian. „Spotykamy się po to, aby udoskonalić ten projekt. Traktujemy to jako dobry początek wspólnych rozmów z Ministerstwem Edukacji” – podkreślali związkowcy.

Przedstawiciele oświatowych związków wyrazili chęć kolejnego spotkania – po przyjęciu projektu przez Radę Ministrów. Anna Zalewska zadeklarowała gotowość do takiego spotkania.

„To było bardzo udane spotkanie. Przedstawiciele związków poparli nasze propozycje zmian. Doprecyzowania wymagać będzie jedynie uzasadnienie projektu” – powiedziała po dyskusji Anna Zalewska.

Przygotowany przez MEN projekt nowelizacji Karty Nauczyciela był także tematem środowego spotkania minister Anny Zalewskiej z samorządowcami.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA