REKLAMA

Minister Kolarski wręczył krzyże zasługi nauczycielom

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 11 października 2016 19:34
Minister Kolarski wręczył krzyże zasługi nauczycielom Minister, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, wręczył nauczycielom szkół artystycznych Złote i Srebrne Krzyże Zasługi za zasługi dla rozwoju kultury i sztuki (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Minister Wojciech Kolarski uczestniczył w uroczystym spotkaniu środowiska szkół artystycznych, które z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Minister, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, wręczył nauczycielom szkół artystycznych Złote i Srebrne Krzyże Zasługi za zasługi dla rozwoju kultury i sztuki. Ponadto wręczył Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Czytaj też: Nieoficjalnie: Umowa z Daimlerem podpisana. Będzie fabryka w Jaworze

W swym wystąpieniu, zwracając się do nauczycieli szkół artystycznych, minister Wojciech Kolarski podkreślił ich rolę w kształtowaniu wrażliwości na nieprzemijające wartości piękna, prawdy i dobra stanowiące źródło europejskiego dziedzictwa kulturowego. - Zaszczepiona w młodych ludziach wrażliwość nie tylko nie przemija, ale promieniuje na innych - dodał minister.

Gratulując odznaczonym i dziękując za ich pracę i zaangażowanie, minister podkreślił także rolę całego środowiska szkół artystycznych w tworzeniu wspólnoty - tej lokalnej, a także narodowej i europejskiej. - To dzięki Państwu, młodzi poprzez codzienny kontakt ze sztuką mogą dostrzec wartości związane z przynależnością do każdej z nich - mówił minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA