REKLAMA

Minister Krzysztof Jurgiel przyjął Betlejemskie Światło Pokoju

  • Autor: AT
  • 21 grudnia 2016 12:20
Minister Krzysztof Jurgiel przyjął Betlejemskie Światło Pokoju Harcerki przekazują ministrowi Krzysztofowi Jurgielowi światełko pokoju (fot.minrol.gov.pl)

• "Odważnie twórzmy pokój" - to tegoroczne hasło towarzyszące przekazywaniu przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju.
• Płomień został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a dziś dotarł do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
• Od harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju przyjął minister Krzysztof Jurgiel.

- Światło, które przynosicie niesie dobro, radość i nadzieję, jest znakiem pokoju i symbolem przyjaźni - powiedział minister Jurgiel dziękując harcerzom.

Lampiony ze Światłem harcerze ZHP niosą do parafii, urzędów, szkół i szpitali krzewiąc wartości braterstwa i pokoju.

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Z Polski harcerze przekazują Światło dalej na wschód. W tym roku trafi ono m.in. na Ukrainę, Białoruś, do Rosji i na Litwę.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • drugi sort 2016-12-21 17:17:06
    a po co jaskiniowcowi świtło pokoju???
  • Niewłaściwie Oświecony 2016-12-21 12:37:35
    Szkoda że nie mieli jeszcze światła kompetencji i mądrości :-)



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA