REKLAMA

Minister Kultury uchylił wpis „Reduty Ordona” do rejestru zabytków

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 sierpnia 2016 12:58
Minister Kultury uchylił wpis „Reduty Ordona” do rejestru zabytków (autor: Marcin Polak, źródło: flickr.com)

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w oficjalnym komunikacie podaje, że minister uchylił wpis „Reduty Ordona” do rejestru zabytków i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, wynika to z troski o zabytek. Taka praktyka ma wzmocnić ochronę konserwatorską, bowiem jedynie prawidłowy wpis do rejestru zabytków stanowi faktyczną i rzeczywistą ochronę.

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków decyzją z 16 listopada 2015 r. wpisał do rejestru zabytków „Dzieło Fortyfikacyjne nr 54 (Reduta) – pozostałość po umocnieniach obronnych Warszawy, Miejsce Walk Stoczonych 6 września 1831 roku w czasie Powstania Listopadowego (29 listopada 1830 – październik 1831)”.

Decyzja ta została zaskarżona do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez strony postępowania - w sumie 8 podmiotów. Po rozpatrzeniu odwołań, 19 lipca br. minister uchylił w całości decyzję Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i przekazał mu sprawę do ponownego rozpatrzenia. Powodem takiej decyzji były błędy popełnione przez poprzedniego MWKZ, które mogłyby spowodować brak skutecznej ochrony konserwatorskiej w przyszłości - czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zabiegowiec 2016-08-10 12:11:52
    Intencja ministerstwa jest w tej sprawie jasna, działania zostały uzasadnione. Zobaczymy jaki będzie finał - czy Reduta Ordona uzyska należytą ochronę. Oby tylko sprawa się nie zakończyła tak jak w przypadku ustawy mającej w zamyśle pomóc osobom oszukanym przez banki...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA