REKLAMA

Minister Kwieciński tłumaczy dlaczego odwiedzi europejskie stolice

  • Autor: GP
  • 28 marca 2018 13:51
Minister Kwieciński tłumaczy dlaczego odwiedzi europejskie stolice Premier Mateusz Morawiecki i Jerzy Kwieciński w czasie obrad rządu. Politycy współpracowali mocno, gdy Morawiecki koordynował Ministerstwo Rozwoju, po podziale resortu Kwieciński przejął ster polityki gospodarczej RP. (fot.KPRM/flickr.com/domena publiczna)

W środę 28 marca szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wyjaśnił na Twitterze, dlaczego niebawem odbędzie tournée po Europie.

Portal WNP.pl pierwszy poinformował o planach ministra Kwiecińskiego, który zamierza odwiedzić najważniejsze europejskie stolice. Są wśród nich niemal wszystkie stolice Wspólnoty.

Podróż rozpocznie się najprawdopodobniej w kwietniu. W środę 28 marca minister wyjaśnił na Twitterze jej sens i cel.

- Polityka spójności wszystkim się opłaca. Pod takim hasłem ja i moi współpracownicy odwiedzamy stolice licznych krajów europejskich, po to by przekonywać - szczególnie tych mniej przekonanych - do realizacji wspólnej polityki spójności.

Polityk akcentuje, że wydatki na spójność to klucz do rozwoju i niwelowania różnic między różnymi regionami Europy. Pomagają modernizować drogi i infrastrukturę, rozwijać przedsiębiorstwa.

Szczegóły tutaj:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2018-03-28 20:47:48
    jedzie na żebry? a kto do nas przyjeżdża żeby bredzić o spójności? enerdówka Merkel?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA