REKLAMA

Minister Radziwiłł ponownie podzielił obowiązki w resorcie zdrowia

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekAptek.pl
  • 12 stycznia 2016 08:40
Minister Radziwiłł ponownie podzielił obowiązki w resorcie zdrowia Minister zdrowia ponownie przydzielił kompetencje kierownictwa resortu (fot. domena publiczna)

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podpisał w poniedziałek nowe zarządzenie dot. podziału obowiązków kierownictwa resortu; przydziela ono jemu samemu i każdemu z sześciorga wiceministrów określone kompetencje.

W resorcie zdrowia było początkowo pięcioro wiceministrów: Jarosław Pinkas (sekretarz stanu) oraz Katarzyna Głowala, Piotr Gryza, Krzysztof Łanda i Piotr Warczyński (który był wiceministrem także w poprzednim rządzie).

W połowie grudnia MZ poinformowało, że szóstym wiceministrem zdrowia z początkiem stycznia zostanie Marek Tombarkiewicz, nie przekazano wówczas czym będzie się zajmował. Kwestię podziału kompetencji między szefa resortu i sześcioro wiceministrów na nowo uregulowało poniedziałkowe zarządzenie Radziwiłła.

Minister osobiście sprawuje nadzór nad Głównym Inspektorem Farmaceutycznym, Głównym Inspektorem Sanitarnym, Inspektorem ds. Substancji Chemicznych oraz Prezesem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Więcej na portalu rynekaptek.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA