REKLAMA

Minister rodziny i pracy ocenia, że bezrobocie wróci poniżej 10 proc.

  • Autor: GP
  • 26 kwietnia 2016 08:06
Minister rodziny i pracy ocenia, że bezrobocie wróci poniżej 10 proc. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odniosła się do najnowszych danych GUS o bezrobociu. (fot.:twitter.com/E_Rafalska)

Stopa bezrobocia rejestrowanego spadnie poniżej 10 proc. w kwietniu, prognozuje minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W marcu wskaźnik ten wyniósł prawie dokładnie 10 proc.

- Marzec był najlepszym miesiącem w ciągu ostatnich 25 lat. To prawdziwa wiosna na rynku pracy, a dane wieją optymizmem. Myślę, że w kwietniu wskaźnik bezrobocia będzie poniżej 10 proc., a więc będziemy mieli jednocyfrowy wskaźnik - powiedziała Elżbieta Rafalska, komentując dane GUS.

Główny Urząd Statystyczny podał w poniedziałek (26 kwietnia), że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w marcu 10%, potwierdzając szacunki ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. Rok temu o tej samej porze bezrobocie wynosiło 11,7 proc.

- To dobre informacje dla pracowników, wreszcie mamy rynek pracownika - podkreśliła minister.

Przeczytaj: Fundusze na walkę z terroryzmem dla ABW

GUS poinformował także, że pod koniec marca 2016 r. w urzędach pracy było zarejestrowanych 1 600,5 tys. osób i był to rezultat niższy niż przed miesiącem o 52,2 tys. osób.

Wcześniej Rafalska mówiła, że na koniec tego roku spodziewa się stopy bezrobocia poniżej 9 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA