REKLAMA

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel rozmawiał o otwarciu Senegalu na polskie produkty rolne

  • Autor: GP
  • 14 lipca 2016 12:46
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel rozmawiał o otwarciu Senegalu na polskie produkty rolne Spotkanie ministra rolnictwa z ambasadorem Senegalu. Amadou Dabo po prawej w centrum. (fot.:minrol.gov.pl)

● Krzysztof Jurgiel spotkał się z nowym ambasadorem Senegalu w Polsce.
● Minister liczy, że procedury weterynaryjne w afrykańskim kraju zostaną szybko zakończone, co otworzy rynek tego kraju na polskie produkty rolne.
● Senegal to ważny partner gospodarczy Polski w Afryce.

W środę (13 lipca) odbyło się spotkanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela z niedawno przybyłym do Polski ambasadorem Senegalu. Amadou Dabo złożył swoje listy akredytacyjne przy prezydencie Andrzeju Dudzie w połowie czerwca.

Głównym tematem rozmowy Jurgiela i Dabo była współpraca gospodarcza w zakresie żywności i rolnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem modernizacji.

Jurgiel zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszej finalizacji procedur weterynaryjnych w zakresie dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku senegalskiego, który na tę chwilę pozostaje częściowo zamknięty dla polskiej produkcji rolnej.

Ambasador podkreślał, że strona senegalska traktuje Polskę jako "priorytetowego partnera". Senegal patrzy na Polskę i jej osiągnięcia w przeciągu ostatnich dekad z nadzieją, mówił przedstawiciel afrykańskiego kraju.

Czytaj: Wiceminister Domagalski odwiedził Kenię i Tanzanię

Strony ustaliły, że zostaną podjęte działania w celu wypracowania porozumienia o współpracy w zakresie rolnictwa pomiędzy oboma krajami. Ustalono też, że potrzebne jest spotkanie na poziomie ministerialnym między Polską i Senegalem.

Statystyki współpracy gospodarczej przedstawione przez Ministerstwo Rolnictwa świadczą o znaczeniu Senegalu dla polskiego sektora rolniczego.

- Senegal jest najważniejszym partnerem gospodarczym Polski w Afryce Zachodniej i 10. partnerem handlowym artykułami rolno-spożywczymi na kontynencie afrykańskim.

Senegal to republika postkolonialna w Afryce Zachodniej. Oficjalnym językiem Senegalu jest francuski. Populacja kraju to ponad 12 milionów obywateli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA