REKLAMA

Minister rolnictwa powołał radę ds. hodowli koni

  • Autor: PAP/JS
  • 05 maja 2016 16:28
Minister rolnictwa powołał radę ds. hodowli koni Wiceminister Zbigniew Babalski został przewodniczącym Rady ds. hodowli koni (fot. Zbigniew Babalski)

• Zarządzeniem ministra rolnictwa została powołana Rada ds. hodowli koni.
• Jej przewodniczącym został wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski, a jego zastępcą - prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemar Humięcki - poinformował resort.
• W skład Rady weszło 36. przedstawicieli nauki, ekspertów i hodowców.

Ministerstwo zaznacza, ze utworzenie Rady podyktowane jest potrzebą wsparcia ze strony naukowców i ekspertów procesów racjonalizacji hodowli koni w Polsce oraz skoordynowania działań prowadzących do naprawy funkcjonowania tego obszaru rolnictwa, a w konsekwencji do rozwoju hodowli koni.

Czytaj: Kowalczyk uspokaja: Opłaty za pobór wody będą niższe niż proponuje resort środowiska

Rada ma za zadanie dokonanie oceny sytuacji w hodowli koni w Polsce, określenie zagrożeń rozwoju kierunku hodowli oraz sformułowanie zaleceń działań naprawczych. Ponadto, w odpowiedzi na postulaty hodowców koni oraz instytucji zaangażowanych w tym obszarze gospodarki, zasadne jest opracowanie kompleksowej strategii hodowli koni w Polsce, dostosowanej do potrzeb rolnictwa oraz sektora rekreacji i sportu - stwierdza resort.

Powołanie Rady zapowiedział minister Jurgiel na początku kwietnia, po tym jak w stadninie koni arabskich w Janowie Podlaskim padła druga klacz Shirley Watts.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Z. Walczak 2016-05-11 10:50:17
    A gdzie rady d/s hodowli świń, bydła, kóz, owiec, królików, kur, indyków, kaczek, gęsi itp, itd.... To karygodne niedopatrzenie ministra rolnictwa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA