REKLAMA

Minister Szyszko chwali Polskę za zrównoważony rozwój

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 29 kwietnia 2016 13:46
Minister Szyszko chwali Polskę za zrównoważony rozwój Minister Jan Szyszko, kierujący resortem środowiska w rządzie Beaty Szydło. (fot.: PiS/wikimedia/licencja creative commons)

Polska to lider w zakresie zrównoważonego rozwoju. O ile cały świat rozwinięty niespecjalnie wykonał swoje zobowiązania wynikające z konwencji klimatycznej i protokołu z Kioto, o tyle Polska zrobiła to ze zdecydowaną nadwyżką - powiedział minister środowiska Jan Szyszko.

- Mieliśmy dokonać redukcji emisji CO2 do atmosfery na poziomie 6 proc. w latach 2008-2012 w stosunku do roku bazowego, który dla Polski był rokiem 1988, a dokonaliśmy tego na poziomie 32 proc. i to nie był efekt zapaści gospodarczej. W tym samym czasie dokonaliśmy wzrostu gospodarczego - podkreślił w piątek minister środowiska prof. Jan Szyszko na konferencji prasowej w Trzciance (Wielkopolskie).

- Unikatem na skalę światową są też polskie Lasy Państwowe (…) Polskie leśnictwo jest typowym przykładem zrównoważonego rozwoju. Korzystaliśmy z tych zasobów przyrodniczych, a mamy ich coraz więcej. Użytkowaliśmy te zasoby przyrodnicze, tworzyły one miejsce pracy, a zasoby te mają się w idealnym stanie - zaznaczył Szyszko.

Czytaj dalej na WNP.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • konwalia 2016-05-01 15:17:49
    Do mrówa: nie znasz języka polskiego , jesteś analfabetą , nie umiesz czytać , dyrdymały wypisujesz , idź po naukę korupcji i bezprawia do kolesi z PO , bo widać nie masz pojęcia co piszesz , a o czytaniu tekstu ze zrozumieniem i rozumem to ocena mniej niż zero. Zostaw w spokoju praworządnego i uczciwego PANA JAROSŁAWA - do stóp mu nie dorastasz mizernoto .
  • mrówa 2016-05-01 15:08:30
    Szyszko chwali rządy PO? Jarosław, co ty na to?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA