REKLAMA

Minister Szyszko pod lupą CBA. W tle włamanie i kolekcja przyrodnicza

  • Autor: GP
  • 14 lipca 2016 15:12
Minister Szyszko pod lupą CBA. W tle włamanie i kolekcja przyrodnicza Minister Jan Szyszko (fot.: MEDIA WNET/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

● Okradziono dom ministra środowiska Jana Szyszki.
● Z posiadłości zginęła kolekcja przyrodnicza wyceniona na 13 tysięcy złotych, a niektóre wersje wydarzeń sugerują też pogróżki pod adresem ministra.
● Brak skradzionej kolekcji w dokumentach majątkowych ministra zainteresował CBA.

Doszło do włamania w domu ministra środowiska Jana Szyszki.  Dom ministra w Tucznie stał się obiektem przestępstwa kradzieży, choć część mediów, w tym Radio Maryja, sugerują że mogło też chodzić o pogróżki. O włamaniu poinformowało radio RMF.

Pewne jest, że z domu zniknęła kolekcja eksponatów przyrodniczych, której wartość oszacowano na 13 tysięcy złotych. O tę kolekcję też chodzi CBA. Minister nie uwzględnił jej bowiem w swoim zeznaniu majątkowym. Na tę chwilę biuro antykorupcyjne sprawdza, czy wartość kolekcji była wystarczająco niska, by ją w dokumentach pominąć.

Wedle jednej z wersji wydarzeń na miejscu włamania znaleziono siekierę, która mogła zostać pozostawiona jako ostrzeżenie. Szyszko zapewnił jednak, że nie zmieni swojej polityki.

Nie jest to pierwszy raz, gdy dokumenty ewidencjonujące majątek Szyszki są pod kontrolą. Wcześniej w tym roku miało brakować w nich zabudowania gospodarczego. Jednak nie dopatrzono się uchybień ze strony polityka PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • znawca 2016-07-15 11:56:38
    Z tą Puszczą to ważna sprawa , w ramach dobrej zmiany i przestarej tradycji zmianoplonu , myśl wyciąć puszczę i posiać żyto , posadzić ziemniaki czy buraki , wyrośną znakomite a dalej idąc z tego żytka krzakóweczka tylko się oblizaćREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA