REKLAMA

Minister Tchórzewski spotkał się z zarządem i związkami KHW

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 08 sierpnia 2016 12:50
Minister Tchórzewski spotkał się z zarządem i związkami KHW Ministrowie Krzysztof Tchórzewski oraz Grzegorz Tobiszowski przypomnieli, że dla uzyskania finansowania na niezbędnym poziomie spółka będzie musiała przedstawić program naprawczy, który uzyska akceptację instytucji finansowych (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

Krzysztof Tchórzewski, minister energii, Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii oraz senator Wojciech Piecha, przewodniczący komitetu przeprowadzającego audyt społeczny w Katowickim Holdingu Węglowym (KHW), spotkali się z zarządem spółki i przedstawicielami działających w niej organizacji związkowych.

Tomasz Cudny, prezes KHW, przedstawił informację dotyczącą aktualnej sytuacji Holdingu i realizowanych działań restrukturyzacyjnych.

Ministrowie Krzysztof Tchórzewski oraz Grzegorz Tobiszowski przypomnieli, że dla uzyskania finansowania na niezbędnym poziomie spółka będzie musiała przedstawić program naprawczy, który uzyska akceptację instytucji finansowych.

Obecnie trwa poszukiwanie sposobów na poprawę ratowania sytuacji w KHW.

Jak wcześniej informowali przedstawiciele Ministerstwa Energii, restrukturyzacja KHW nastąpi poprzez wniesienie jego aktywów oraz środków trzech inwestorów do spółki celowej pod nazwą Polski Holding Węglowy (PHW). W restrukturyzację Holdingu mają zaangażować się spółki Węglokoks i Enea oraz trzeci inwestor - spółka należąca do Skarbu Państwa - której nazwy jeszcze nie podano.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA