REKLAMA

Minister Witold Waszczykowski spotkał się z delegacją Kongresu USA

  • Autor: bad
  • 04 kwietnia 2016 17:01
Minister Witold Waszczykowski spotkał się z delegacją Kongresu USA Minister Waszczykowski podzielił się z członkami Izby Reprezentantów oczekiwaniami polskich władz w związku ze szczytem NATO w Warszawie. Fot. MSZ

Poniedziałkowa (4.04) rozmowa ministra Witolda Waszczykowskiego z przedstawicielami Izby Reprezentantów poświęcona była głównie współpracy Polski i USA w zakresie bezpieczeństwa oraz bieżącej sytuacji na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.

Na czele delegacji amerykańskiej stał Dana Rohrabacher, przewodniczący podkomisji ds. Europy, Eurazji i zagrożeń w Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów. Towarzyszyli mu deputowani: David Cicilline, Brian Higgins, James French Hill, Juan C. Vargas oraz ambasador USA w Polsce, Paul Jones.

Czytaj też: Waszczykowski uważa, że senatorowie USA nie wiedzą co się w Polsce dzieje

Przedstawiciele Kongresu wyrazili uznanie dla dotychczasowego zaangażowania Polski na rzecz zwalczania globalnego terroryzmu. Pozytywnie odnieśli się również do faktu, iż Polska przeznacza 2% PKB na wydatki obronne, co pozwala zaliczyć ją do wąskiej grupy państw NATO wywiązujących się ze zobowiązań wobec Sojuszu Północno-Atlantyckiego.

Minister Waszczykowski podzielił się z członkami Izby Reprezentantów oczekiwaniami polskich władz w związku ze szczytem NATO w Warszawie. - Kluczową kwestią będzie przyjęcie na szczycie ambitnych decyzji dotyczących zwiększenia obecności wojskowej Sojuszu na wschodniej flance – powiedział szef polskiej dyplomacji. Dyskusja poświęcona była także perspektywie rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, w tym konieczności implementacji porozumień mińskich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA