REKLAMA

Minister Witold Waszczykowski z wizytą w Bratysławie

  • Autor: PAP/JS
  • 22 lutego 2016 23:06
Minister Witold Waszczykowski z wizytą w Bratysławie Minister Witold Waszczykowski na spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajcakiem (MSZ/twitter)

- Liczymy na ścisłą współpracę między polską Prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej, a słowacką Prezydencją w Radzie Unii Europejskiej - powiedział minister Witold Waszczykowski po spotkaniu z szefem MSZ Słowacji Miroslavem Lajcakiem.

Tematami rozmów szefów dyplomacji Polski i Słowacji w Bratysławie były współpraca dwustronna, regionalna, bieżące wyzwania europejskie oraz polityka bezpieczeństwa.

- Jesteśmy zainteresowani identyfikowaniem obszarów dla potencjalnej współpracy obronnej. Nasz region musi wytworzyć realistyczne zdolności odstraszające i obronne. Znajdzie to również swe odbicie w naszych priorytetach na szczyt NATO w Warszawie - mówił minister Waszczykowski.

Ministrowie omówili ponadto omawiane kwestie związane z rozpoczynającymi się w lipcu br. polską Prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej oraz słowacką w Radzie Unii Europejskiej.

Podczas swojej wizyty na Słowacji minister Witold Waszczykowski rozmawiał także z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską. Dyskusja poświęcona była bieżącej polsko-słowackiej współpracy dwustronnej. Minister Witold Waszczykowski oraz prezydent Andrej Kiska poruszyli również kwestię bezpieczeństwa, w tym zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie oraz bieżącą agendę europejską.

W Bratysławie szef polskiej dyplomacji spotkał się ponadto z Beatą Jaczewską, dyrektor wykonawczą Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA