REKLAMA

Minister zdrowia chce uczyć Polaków mycia zębów przez telewizję

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl/PAP
  • 08 września 2016 06:50
Minister zdrowia chce uczyć Polaków mycia zębów przez telewizję - Z zębami Polaków, także dzieci, nie jest dobrze - mówił Konstanty Radziwiłł. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Programy w mediach publicznych będą promować wśród Polaków prozdrowotne zachowania - poinformował w środę (7 września) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
• Jego zdaniem, bohaterowie seriali mogą skutecznie uczyć dzieci i dorosłych jak dbać o higienę jamy ustnej.

Szef resortu zdrowia gościł w Poznaniu na otwarciu Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI 2016. W wydarzeniu bierze udział ok. 10 tys. osób z niemal 120 państw.

- Z zębami Polaków, także dzieci, nie jest dobrze. To problem narastający przez lata, rozwiązanie go to ogromne i czasochłonne zadanie. Wszyscy eksperci doradzają, by zaczynać od zdrowia dzieci, od promocji odpowiednich zachowań. Chodzi o najprostsze rzeczy, takie jak nauka codziennego czyszczenia zębów, odpowiednie odżywianie się, unikanie słodyczy. Niezbędna jest edukacja zarówno dzieci, jak i dorosłych i podejmujemy w tym zakresie wiele działań. Planujemy przede wszystkim promocję poprzez media publiczne - powiedział minister.

Więcej przeczytasz na RynekZdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA