REKLAMA

Ministerstwo Cyfryzacji będzie centrum kompetencji teleinformatycznych

  • Autor: bad
  • 30 listopada 2015 10:44
Ministerstwo Cyfryzacji będzie centrum kompetencji teleinformatycznych Znamy zadania resortu cyfryzacji. Fot. pixabay

Tworzy się ostateczny kształt i struktura kompetencji Ministerstwa Cyfryzacji. Ma być ono centrum kompetencyjnym prowadzącym większość projektów rządowej e-administracji.

Ministerstwo Cyfryzacji w porozumieniu z innymi resortami będzie centrum kompetencyjnym, które przejmie większość projektów rządowej e-administracji. Będzie również wspomagać realizację zagrożonych projektów e-administracji finansowanych ze środków z perspektywy unijnej 2007-2013 rozpoczętych przez poprzedni rząd.

Jednocześnie 28 listopada 2015 r. Ministerstwo Cyfryzacji przekazuje Ministerstwu Infrastruktury kwestie nadzoru właścicielskiego nad Pocztą Polską oraz komórki organizacyjne obsługujące sprawy rynku pocztowego.

Jest to kontynuacja procesu zainicjowanego 16 listopada 2015 r., kiedy to Ministerstwo Cyfryzacji przekazało do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji działy administracja publiczna oraz wyznania religijne i mniejszości narodowe oraz etniczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA