REKLAMA

Ministerstwo Cyfryzacji: Rusza kolejne Forum Zarządzania Internetem

  • Autor: AT
  • 17 października 2016 10:12
Ministerstwo Cyfryzacji: Rusza kolejne Forum Zarządzania Internetem - W skali globalnej internet zarządzany jest wielostronnie - informuje Ministerstwo Cyfryzacji (fot.mc.gov.pl)

• Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do udziału w Forum Zarządzania Internetem.
• Wpływ zarządzania internetem na nasze życiowe i zawodowe decyzje, swobodny przepływ danych, cyberbezpieczeństwo i Jednolity Rynek Cyfrowy - to niektóre z tematów kolejnej już edycji Forum Zarządzania Internetem, która zaczyna się 18 października w Warszawie.

Forum jest kontynuacją corocznych warsztatów, które organizowane są od 2014 r. pod hasłem "Sprawdź, kto rządzi Internetem". Formuła forum umożliwia wielostronną i otwartą debatę o najważniejszych wyzwaniach oraz szansach, jakie niesie ze sobą rozwój i upowszechnianie się internetu.

- W skali globalnej internet zarządzany jest wielostronnie. Taka też będzie tegoroczna dyskusja w trakcie forum. Zarówno wśród prowadzących, jak i zaproszonych gości będzie można spotkać przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, nauki i środowisk studenckich - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Czytaj też: Ministerstwo cyfryzacji wyda 50 mln zł na cyberbezpieczeństwo

W trakcie trzech sesji plenarnych i czterech równoległych uczestnicy forum poszukają odpowiedzi na aktualne pytania związane z rozwojem sieci, w tym m.in.:

* czy niedawna prywatyzacja ICANN uczyni Internet bardziej demokratycznym;

* jakie wyzwania i szanse niesie ze sobą swobodny przepływ danych, czyją własnością są dane i jak wpływa to na ich przenoszalności;

* czy platform internetowe w wystarczający sposób chronią prywatność konsumentów, czy potrzebna jest w tym zakresie większa transparentność;

* jak Europa może konkurować z wielkimi platformami Internetowymi i czy regulacje unijne mogą nam to ułatwić, jak zapewnić równe reguły konkurencji pomiędzy platformami a tradycyjnymi przedsiębiorcami;

* czy internet rzeczy zagraża bezpieczeństwu cyberprzestrzeni;

* w jaki sposób pogodzić prawo do anonimowości i wolności jednostki z wymogami bezpieczeństwa?

Wstęp na forum jest bezpłatny. Do udziału w dyskusji zaproszeni są wszyscy, którzy interesują się Internetem w ujęciu technicznym, społecznym, ekonomicznym czy prawnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA