REKLAMA

Ministerstwo Finansów odpowiada na protest Związku Sadowników RP

  • Autor: SadyOgrody.pl
  • 05 stycznia 2016 08:57
Ministerstwo Finansów odpowiada na protest Związku Sadowników RP Przekazane owoce i warzywa podlegają opodatkowaniu wg stawek VAT właściwych dla tych towarów (fot. shutterstock)

Ministerstwo Finansów informuje, iż rolnicy, którzy skorzystali z operacji wycofania z rynku w celu bezpłatnej dystrybucji owoców i warzyw, muszą otrzymaną kwotę wsparcia finansowego, uznać za formę wynagrodzenia za przekazane organizacjom charytatywnym towary. Przekazane owoce i warzywa podlegają opodatkowaniu wg stawek VAT właściwych dla tych towarów. Protest wobec tej operacji zgłosił Związek Sadowników RP.

Oznacza to, że czynni podatnicy VAT muszą zapłacić podatek . Podkreśla się, iż zwolnienie od podatku VAT nie dotyczy dostawy towarów za wynagrodzeniem, a takimi właśnie są przedmiotowe dostawy owoców i warzyw w zamian za środki finansowe otrzymane z unijnej pomocy finansowej.

Mimo wszystko wiele osób nie zgadza się z ta interpretacją - Związek Sadowników RP zamierza dalej walczyć w interesie sadowników, którzy muszą zapłacić podatek od wycofanych owoców i warzyw.

Wszystkie osoby, które otrzymały indywidualną interpretację z Izby Skarbowej, decyzje z US oraz osoby zainteresowane proszone są o kontakt z biurem Związku Sadowników RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • FRAJERZY - 16 - eu 2016-01-10 13:14:57
    Polski Rolnik chyba nie lubi płacic żadnych podatków, ani PIT, ani na ubezpieczenie społeczne , ani VAT - natomiast bardzo lubi brać pieniądze z budżetu przy każdej okazji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA