REKLAMA

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie zostanie podzielone

  • Autor: PAP
  • 29 września 2016 13:45
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie zostanie podzielone - Jest minister Andrzej Adamczyk, który kieruje Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, i ta struktura zostaje niezmienna - powiedziała premier Szydło. (Fot. senatorszwed.pl)

- Nie będziemy dzielić Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Ta struktura pozostaje niezmienna - poinformowała premier Beata Szydło.

- Trzeba to bardzo wyraźnie powiedzieć, bo krążyły na ten temat informacje, że będziemy dzielić ministerstwo infrastruktury i budownictwa. Nie będziemy dzielić. Jest minister Andrzej Adamczyk, który kieruje Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, i ta struktura zostaje niezmienna - powiedziała premier Szydło.

Podkreśliła, że wicepremier Mateusz Morawiecki koordynuje wszystkie resorty gospodarcze.

- Natomiast wszystkie poszczególne resorty mają swoich ministrów i oni oczywiście mają realizować zadania i mają w tym Komitecie Ekonomicznym Rady Ministrów, który powstał, współpracować; wspólnie, razem, po to, żeby plan (Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju - PAP), który przyjęliśmy, był realizowany - powiedziała premier.

- Do wyborów szliśmy z takim założeniem, że chcemy znieść Polskę resortową w związku z tym właśnie Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów i silny wicepremier koordynujący ministerstwa gospodarcze ma zadanie doprowadzić do tego, żeby wszystkie zadania, a wiele infrastrukturalnych zadań jest międzyresortowych, skoordynować i realizować - powiedziała Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA