REKLAMA

Ministerstwo Infrastruktury uczy bezpieczeństwa na drodze. Gdzie? Na... pikniku

  • Autor: PAP/GP
  • 06 maja 2016 13:15
Ministerstwo Infrastruktury uczy bezpieczeństwa na drodze. Gdzie? Na... pikniku Wiceminister infrastruktury: Potrzeba w Polsce nowej wizji prawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. (fot.:twitter.com/mib_gov)

Przeciwdziałanie wypadkom z udziałem najbardziej narażonych na szkody uczestników ruchu drogowego, w szczególności rowerzystów i dzieci, było głównym tematem zorganizowanego w piątek w Warszawie pikniku Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wiceminister Jerzy Szmit otwierając imprezę zauważył, że na drogach jest coraz więcej pojazdów i pieszych, należy więc koncentrować się na bezpieczeństwie, w tym edukacji i znajomości przepisów.

Szmit wskazał też, że piknik jest adresowany przede wszystkim do ludzi młodych, aby mieli okazję poznać sposoby zabezpieczenia ruchu drogowego, czy porozmawiać z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

- Najważniejsze jest, żebyście o to bezpieczeństwo zadbali sami, żebyście pamiętali o kamizelkach, kiedy wychodzicie na jezdnię, o odblaskowych elementach, które gdzieś przyczepiacie, szczególnie po zmroku - zwracał się do uczestników pikniku wiceminister.

Przeczytaj: Prezydent nie odpuszcza w kwestii kredytów frankowych

Zauważył, że istotna jest także znajomość przepisów. Przypomniał, że muszą je znać zarówno kierowcy, jak i motocykliści. Dyskutujemy, jak sprawić, aby przepisy również znali ci, którzy jeżdżą rowerami. Bo jest niestety bardzo poważny wzrost wypadków, jeżeli chodzi o rowerzystów - powiedział.

Wskazał również, że potrzeba w Polsce nowej wizji prawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szmit wezwał do udziału w debatach i spotkaniach na temat ewentualnych zmian przepisów.

Na pikniku zorganizowanym pod gmachem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa pokazano m.in. pojazdy ratownicze, sprzęt używany przez policję, straż pożarną, inspekcję drogową, pogotowie i żandarmerię wojskową. Odbywały się również szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, czy symulacje zdarzeń drogowych. Dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszył się szpital dla pluszaków, gdzie prezentowano, jak pomóc ofiarom wypadków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA