REKLAMA

Ministerstwo Infrastruktury w horyzoncie energii i klimatu Unii Europejskiej

  • Autor: GP
  • 07 grudnia 2016 12:45
Ministerstwo Infrastruktury w horyzoncie energii i klimatu Unii Europejskiej Polskie ministerstwo odwiedzili urzędnicy europejskiej instytucji finansowej. (fot.:mib.gov.pl)

• We wtorek (6 grudnia) w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa gościli przedstawiciele Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO).
• Przyjmowała ich wiceminister Justyna Skrzydło, a powodem ich wizyty było włączenie resortu ministra Andrzeja Adamczyka w program strategii Unii Europejskiej w dziedzinie energii i klimatu.

Rozpoczęła się strategiczna współpraca między Ministerstwem Infrastruktury RP i Europejskim Trybunałem Obrachunkowym (ETO). We wtorek (6 grudnia) w Warszawie doszło do spotkania wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyny Skrzydło z przedstawicielami ETO.

Tematem spotkania było włączenie polskiego ministerstwa do szerszego, europejskiego projektu przeglądu horyzontalnego strategii Unii Europejskiej w dziedzinie energii i klimatu.

- Dostrzegamy kluczową rolę sektorów transportu i budownictwa we wdrażaniu inicjatyw na rzecz racjonalnego gospodarowania energią oraz przeciwdziałania zmianom klimatu - powiedziała wiceminister Skrzydło.

Oceń ministra infrastruktury w rządzie Beaty Szydło

Spotkanie miało charakter konsultacji i poświęcone było szerzej rozumianej polityce energetycznej, klimatycznej. Omówiono też zagadnienie standardów emisji zanieczyszczeń w transporcie i sposoby ich pomiaru.

Przedstawiciele ETO spotkali się także z przedstawicielami innych resortów, organizacji pozarządowych, związków zawodowych w Polsce oraz partnerami społecznymi.

ETO jest odpowiedzialny za kontrolowanie prawidłowego gromadzenia i wykorzystywania funduszy europejskich. Pomaga krajom członkowskim w doskonaleniu zarządzania finansami, które te uzyskują w ramach wsparcia z UE. Polska jest krajem korzystającym w bardzo dużym stopniu z pomocy funduszy unijnych.

ETO ma siedzibę w Luksemburgu.

Ministerstwo Rozwoju informowało, że stan wykorzystania środków unijnych na dzień 4 grudnia to uruchomione 2 108 naborów wniosków. Ich sumaryczna kwota, która ma być rozdysponowana to 176,2 mld zł.

- Do 4 grudnia 2016 r. podpisano z beneficjentami (funduszy z UE) 8 806 umów o dofinansowanie na kwotę dofinansowania w części UE 60,4 mld zł - podawał resort Mateusza Morawieckiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA