REKLAMA

Ministerstwo Infrastruktury w horyzoncie energii i klimatu Unii Europejskiej

 • Autor: GP
 • 07 grudnia 2016 12:45
Ministerstwo Infrastruktury w horyzoncie energii i klimatu Unii Europejskiej Polskie ministerstwo odwiedzili urzędnicy europejskiej instytucji finansowej. (fot.:mib.gov.pl)

• We wtorek (6 grudnia) w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa gościli przedstawiciele Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO).
• Przyjmowała ich wiceminister Justyna Skrzydło, a powodem ich wizyty było włączenie resortu ministra Andrzeja Adamczyka w program strategii Unii Europejskiej w dziedzinie energii i klimatu.

Rozpoczęła się strategiczna współpraca między Ministerstwem Infrastruktury RP i Europejskim Trybunałem Obrachunkowym (ETO). We wtorek (6 grudnia) w Warszawie doszło do spotkania wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyny Skrzydło z przedstawicielami ETO.

Tematem spotkania było włączenie polskiego ministerstwa do szerszego, europejskiego projektu przeglądu horyzontalnego strategii Unii Europejskiej w dziedzinie energii i klimatu.

- Dostrzegamy kluczową rolę sektorów transportu i budownictwa we wdrażaniu inicjatyw na rzecz racjonalnego gospodarowania energią oraz przeciwdziałania zmianom klimatu - powiedziała wiceminister Skrzydło.

Oceń ministra infrastruktury w rządzie Beaty Szydło

Spotkanie miało charakter konsultacji i poświęcone było szerzej rozumianej polityce energetycznej, klimatycznej. Omówiono też zagadnienie standardów emisji zanieczyszczeń w transporcie i sposoby ich pomiaru.

Przedstawiciele ETO spotkali się także z przedstawicielami innych resortów, organizacji pozarządowych, związków zawodowych w Polsce oraz partnerami społecznymi.

ETO jest odpowiedzialny za kontrolowanie prawidłowego gromadzenia i wykorzystywania funduszy europejskich. Pomaga krajom członkowskim w doskonaleniu zarządzania finansami, które te uzyskują w ramach wsparcia z UE. Polska jest krajem korzystającym w bardzo dużym stopniu z pomocy funduszy unijnych.

ETO ma siedzibę w Luksemburgu.

Ministerstwo Rozwoju informowało, że stan wykorzystania środków unijnych na dzień 4 grudnia to uruchomione 2 108 naborów wniosków. Ich sumaryczna kwota, która ma być rozdysponowana to 176,2 mld zł.

- Do 4 grudnia 2016 r. podpisano z beneficjentami (funduszy z UE) 8 806 umów o dofinansowanie na kwotę dofinansowania w części UE 60,4 mld zł - podawał resort Mateusza Morawieckiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA