REKLAMA

Ministerstwo rolnictwa przejmie Polski Klub Wyścigów Konnych?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 kwietnia 2016 12:35
Ministerstwo rolnictwa przejmie Polski Klub Wyścigów Konnych? Wcześniej wybór prezesa odbywał się na wniosek rady klubu, teraz nie będzie ona już miała takich uprawnień (Fot. pixabay)

Ministerstwo rolnictwa przygotowuje projekt ustawy, zmieniającej zasady obsadzania władz Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Zgodnie z projektem, powołanie prezesa Klubu będzie zależało wyłącznie od ministra rolnictwa.


Jak informuje RMF FM, wcześniej wybór prezesa odbywał się na wniosek rady klubu, teraz nie będzie ona już miała takich uprawnień. Rada będzie mogła jedynie wnioskować do ministra o odwołanie prezesa.

Jak czytamy, zmieni się także skład rady - skurczy się ona z 25 do 9 członków. Miejsce w radzie stracą także zasiadający w niej dziś sędziowie. Gremium nadal mają tworzyć jeźdźcy i hodowcy. W nowelizacji pojawił się jednak także przepis o możliwości wprowadzenia do rady osób prywatnych. Decyzję w sprawie kandydatur ma podejmować minister rolnictwa.

Z projektowanych przepisach przewidziano też, że gdy ustawa wejdzie w życie, dotychczasowa rada i prezes stracą stanowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA