REKLAMA

Ministerstwo Rolnictwa: W 2017 Polski Klub Wyścigów Konnych wesprze hodowlę koni wyścigowych

  • Autor: GP
  • 07 października 2016 09:02
Ministerstwo Rolnictwa: W 2017 Polski Klub Wyścigów Konnych wesprze hodowlę koni wyścigowych W 2017 r. będzie większe wsparcie dla hodowców koni wyścigowych. (fot.:pixabay)

• Polski Klub Wyścigów Konnych (PKWK) przedstawił Ministerstwu Rolnictwa (MR) plany realizacji wsparcia hodowli koni wyścigowych w Polsce.
• W strategii działania na 2017 rok PKWK przewiduje zwiększenie wydatków na hodowlę i wsparcie dla hodowców.
• PKWK blisko współpracuje z resortem rolnictwa, bo część hodowli koni w Polsce jest w rękach Agencji Nieruchomości Rolnych, agendy rządowej MR.

Resort Rolnictwa informował w środę (6 października) o działaniach Polskiego Klubu Wyścigów Konnych (PKWK), którego prezes przedstawił resortowi plany Klubu na 2017 rok. Informację przedstawiono na posiedzeniu Kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie.

- Prezes (Tomasz Chalimoniuk) poinformował, że w 2017 r. Polski Klub Wyścigów Konnych skoncentruje swoje działania na wsparciu hodowli koni wyścigowych w Polsce - podawało na swoich stronach ministerstwo pod kierownictwem Krzysztofa Jurgiela.

Zapowiedziane wsparcie będzie realizowane przez system wsparcia finansowego właścicieli koni wpisanych do ksiąg stadnych koni pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej. W sezonie 2017 zostaną wprowadzone także systemy wsparcia w postaci dodatkowych nagród i premie dla właścicieli koni oraz szkolenia i wsparcie finansowe jeźdźców.

Czytaj: Były dyrektor stadniny koni w Janowie Podlaskim z zarzutami

Resort rolnictwa informuje, że prowadzone są również rozmowy z zagranicznymi właścicielami ogierów w celu wynegocjowania zryczałtowanej ceny stanówki dla polskich klaczy (tj. rozrodu koni hodowlanych). PKWK przewiduje możliwość dofinansowania takich stanówek w celu poprawienia materiału genetycznego polskiej hodowli.

W celu zmotywowania młodych jeźdźców, PKWK prowadzi czempionat młodych jeźdźców i funduje nagrody najlepszym młodym jeźdźcom sezonu.

PKWK jest inicjatywą powstałą w 2001 roku, która ustala warunki rozgrywania gonitw końskich w Polsce i działa na rzecz rozwoju i promocji wyścigów konnych oraz doskonalenia hodowli koni w naszym kraju.

Ponieważ część stadnin hodujących w Polsce konie rasowe jest w dyspozycji Agencji Nieruchomości Rolnych, tj agendy podległej Ministerstwu Rolnictwa, PKWK współpracuje w swoich działaniach blisko z resortem rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA