REKLAMA

Ministerstwo sportu i turystyki konsultuje Expo 2017 w Kazachstanie

  • Autor: GP
  • 29 lutego 2016 11:32
Ministerstwo sportu i turystyki konsultuje Expo 2017 w Kazachstanie Logo Expo 2017 w Kazachstanie na jednym z budynków wystawowych. (fot.:pixabay.com)

• Polskę odwiedziła dyplomatyczna delegacja z Kazachstanu.
• Wiceminister tego kraju Rapil Żoszybajew rozmawiał w polskim resorcie sportu i turystyki z ministrem rządu PiS Witoldem Bańką o wystawie Expo przygotowywanej w 2017 roku.
• Przekazano ministrowi Bańce oficjalne zaproszenie do złożenia wizyty w Republice Kazachstanu.

Warszawę odwiedziła delegacja władz Kazachstanu z wiceministrem tego kraju ds. zagranicznych i komisarzem Światowej Wystawy Expo 2017 Rapilem Żoszybajewem na czele. 29 lutego dyplomaci kazachscy spotkali się z polskim ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką.

- Tematem spotkania była współpraca między Polską a Kazachstanem w obszarze sportu i turystyki, a także rozmowy o Światowej Wystawie Expo, która w roku 2017 zostanie zorganizowana w stolicy Kazachstanu – Astanie pod hasłem „Energia przyszłości” - czytamy na stronach ministerstwa sportu. - Na spotkaniu, które odbyło się w Warszawie Minister Żoszybajew podziękował również za poparcie, którego Polska udziela Kazachstanowi przy organizacji Wystawy.

- Wybór Astany jako gospodarza EXPO 2017 z pewnością stworzy nowe możliwości ożywienia i rozwoju współpracy państw europejskich i azjatyckich. Kazachstan jest czwartym państwem Azji, któremu przyznano organizację Expo. Wcześniej gospodarzami Światowej Wystawy były: Japonia, Korea i Chiny - informuje resort.

Przeczytaj: Co czeka polską politykę w pierwszych dniach marca?

Goście z Azji podkreślili, że Kazachstan rozwija obecnie turystykę i ceni sobie pomoc Polski w tych działaniach.

Minister Żoszybajew zaprosił Ministra Bańkę do złożenia oficjalnej wizyty w Kazachstanie

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA