REKLAMA

Ministerstwo Sportu i Turystyki nagrodzone

  • Autor: bad
  • 30 listopada 2015 11:35
Ministerstwo Sportu i Turystyki nagrodzone Witold Bańka odebrał nagrodę dla największego mecenasa polskiej lekkoatletyki. fot. Tomasz Kasjaniuk/MSiT

W niedzielę 29 listopada podczas Gali Złotych Kolców w Toruniu Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka odebrał w imieniu resortu nagrodę dla największego mecenasa polskiej lekkoatletyki.

Podczas imprezy organizowanej cyklicznie od 1970 roku przez władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz katowicki dziennik „Sport” wręczono wyróżnienia dla najlepszych sportowców mijającego sezonu.

Tegorocznymi laureatami prestiżowych Złotych Kolców zostali Anita Włodarczyk oraz Paweł Fajdek – zdobywcy złotych medali w rzucie młotem podczas sierpniowych Mistrzostw Świata w Pekinie.

Oprócz Złotych Kolców w Toruniu przyznano także Laury Królowej Sportu. Za odkrycie roku uznano kulomiota Konrada Bukowieckiego, trenerami roku zostali Witold Suski oraz Krzysztof Kaliszewski, a najlepszymi weteranami - oszczepniczka Genowefa Patla i sprinter Wojciech Seidel. Najlepszą polską imprezą został halowy mityng Pedro’s Cup, który w 2015 roku przeniósł się z Bydgoszczy do łódzkiej Atlas Areny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA