REKLAMA

Ministerstwo Sportu patrzy w stronę The World Games 2017 we Wrocławiu

  • Autor: GP
  • 05 grudnia 2016 14:27
Ministerstwo Sportu patrzy w stronę The World Games 2017 we Wrocławiu The World Games 2017 (TWG) odbędzie się w dniach 10 do 20 lipca 2017 roku, we Wrocławiu. (fot.:pexels.com/domena publiczna)

• Ministerstwo Sportu (MSiT) zaczyna konsultacje poprzedzające ważną imprezę sportową we Wrocławiu.
• Pierwsze spotkania miały miejsce w resorcie w poniedziałek (5 grudnia).
• Imprezą jest The World Games 2017 (TWG), która zawita do Wrocławia w przyszłym roku.

W poniedziałek (5 grudnia) Jan Widera (podsekretarz Stanu w MSiT) spotkał się z przedstawicielami polskich związków sportowych i stowarzyszeń w sprawie wspierania sportów nieolimpijskich.

W czasie spotkania, które odbyło się w poniedziałek rano (5 grudnia) omówiono program wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie, przygotowanie udziału zawodników we współzawodnictwie międzynarodowym w 2017 roku.

Poniedziałkowe spotkanie miało szerszą formułę. Zaszczycili resort sportu obecnością Adam Krzesiński - sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Grzegorz Pyzałka - dyrektor Sportowy The World Games 2017 (TWG) oraz przedstawiciele Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT.

Czytaj: W listopadzie MSiT podsumowało program wsparcia klubów sportowych w całym kraju

Priorytetowym zadaniem programu jest zabezpieczenie procesu przygotowania i udziału zawodników w sportach oraz konkurencjach objętych programem TWG 2017 wraz z zabezpieczeniem pobytu i udziału reprezentacji Polski w zawodach finałowych TWG 2017. Te odbędą się we Wrocławiu.

W ramach TWG 2017 w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się rywalizacja w 30 dyscyplinach, w tym w sportach wodnych, lotnictwie czy drużynowych sportach pozaolimpijskich. Do dyscyplin, które znajdą się w programie tej sportowej imprezy zaliczają się np.: bieg na orientację, ju-jitsu, kręgle, czy przeciąganie liny.

- Światowe Igrzyska Sportowe to zawody rozgrywane w sportach nieolimpijskich nazywane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, które rozgrywane są od  1981 roku, zawsze rok po letnich Igrzyskach Olimpijskich - przybliżało ideę TWG 2017 na swoich stromach MSiT. - Impreza odbędzie się we Wrocławiu między 10 a 20 lipca. Do Polski przyjedzie 3 500 zawodników ze 100 krajów, którzy będą rywalizować aż w 30 sportach.

The World Games 2017 (TWG) to jeden z priorytetów sportowych na przyszły rok, źródło: msport.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA