REKLAMA

Ministerstwo Środowiska otrzymało pismo z Trybunału Sprawiedliwości UE

  • Autor: PAP/JS
  • 18 września 2017 16:51
Ministerstwo Środowiska otrzymało pismo z Trybunału Sprawiedliwości UE Komisja Europejska przesłała do Trybunału Sprawiedliwości UE wniosek o nałożenie na Polskę kar finansowych za niezastosowanie się do lipcowej decyzji o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej (fot. pixabay.com)

Trybunał Sprawiedliwości UE przesłał do Ministerstwa Środowiska informację ws. wniosku Komisji Europejskiej dotyczącego wycinki w Puszczy Białowieskiej - poinformował rzecznik prasowy MŚ Aleksander Brzózka.

Komisja Europejska przesłała do Trybunału Sprawiedliwości UE wniosek o nałożenie na Polskę kar finansowych za niezastosowanie się do lipcowej decyzji o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej. Wniosek o nałożenie kar dla Polski został przesłany Trybunałowi Sprawiedliwości UE w ubiegłą środę.

Brzózka zapewnił, że resort odpowie na informację otrzymaną z Trybunału Sprawiedliwości UE w terminie do 4 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Cyborg28 2017-09-18 18:32:10
    Cyborg28 2017-09-18 18:00:58 Zanim uwaga, najpierw cytata: "Mamy decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE, która będzie w przyszłości oznaczała, że dostaniemy kary, a ministra środowiska Jana Szyszki nie obchodzi nic, poza interesem PiS - mówiła szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer." Wypowiedź pani Katarzyny L. - że użyję spostrzeżenia wieszcza - rozumowi bluźni, bo nie jest podparta żadnymi wnioskami naukowymi. Tymczasem pan Min. Jan Szyszko, sam fachowiec, kieruje się w swym działaniu na wynikach badań naukowych i wnioskach z dorobku polskich leśników, dzięki którym T Y L K O w Polsce spośród 27 krajów unijnych istnieje coś tak wspaniałego, jak Puszcza Białowieska. Skoro z badań wynika, że korniki z jednego zarażonego świerka zarażają w ciągu jednego okresu wegetacyjnego średnio 30 (słownie: trzydzieści) zdrowych świerków, to jedynym wyjściem jest właśnie to, co robią nasi leśnicy, czyli wycinanie i wywózka z puszczy świerków porażonych oraz sadzenie na uwolnionej od nich glebie sadzonek różnych drzew, co przywraca lasowi pierwotną, zdrową strukturę. Postępowanie władz UE, składających się z reprezentantów krajów, które - w przeciwieństwie do Polski - zrujnowały swe lasy i starają się narzucić Polsce swoją politykę leśną, a raczej: bezleśną, da się skwitować fraszką: "Siedział nad Nilem/ I jadł to, czego nie miał/ Bo gdyby miał to, co jadł, / To nie byłby tym,/ Kim był." Polskie przysłowie odnoszące się do tego brzmi: "Uczył Marcin Marcina, a sam głupi, jak świnia" .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA