REKLAMA

Ministerstwo żąda wyjaśnień od Andrzeja Seremeta w sprawie filmu Dudy, policji i prokuratury u internauty

 • Autor: GP
 • 27 stycznia 2016 19:11
Ministerstwo żąda wyjaśnień od Andrzeja Seremeta w sprawie filmu Dudy, policji i prokuratury u internauty Materiał, który miał doprowadzić śledczych do podjęcia kroków był film zatytułowany „Pijany Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego!” (na zdjęciu Patryk Jaki fot. ms.gov.pl)

• Mieszkaniec Nowego Sącza zamieszczał filmy obśmiewające prezydenta Andrzeja Dudę w Internecie.
• W sprawie śledztwo wszczęła prokuratura.
• W naszej ocenie użyto środków nieadekwatnych - mówi Patryk Jaki, sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości.

W czwartek wieczorem (27.01.) wiceminister Patryk Jaki zabrał głos w sprawie internauty, którego dom przeszukała policja, a przeciwko któremu prokuratura właśnie wszczęła śledztwo.

- W naszej ocenie użyto środków nieadekwatnych - stwierdził wiceminister sprawiedliwości. - Prokuratura powinna się zajmować sprawami poważnymi, sprawami karnymi. Prokuratorzy mają ścigać poważne przestępstwa, a nie internautów. Internet to synonim wolności - dodał.

Jaki zażądał także wyjaśnień dotyczących sprawy od prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Mieszkaniec Nowego Sącza, ukrywający się pod pseudonimem „Zabawny Kuc” zamieszczał filmy w Internecie. Tematem jego publikacji były prześmiewcze treści o Andrzeju Dudzie. Wideo obejrzało ponad 355 tys. osób i wielokrotnie umieszczono je na serwisach społecznościowych.

Jego działalność doprowadziła do wszczęcia śledztwa. Prawo w Polsce zabrania obrażania majestatu urzędu prezydenta.

Materiał, który miał doprowadzić śledczych do podjęcia kroków, był film zatytułowany „Pijany Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego!”. Prezentuje on Andrzeja Dudę w obchody rocznicowe 11 listopada 2015 roku.

Film przestał być dostępny w sieci wieczorem 27 stycznia.

"Gazeta Wyborcza" w całej sprawie dopatruje się jawnej prowokacji.

Kancelaria prezydenta natomiast ją bagatelizuje i zaznacza, że działanie organów ścigania - na które nie ma wpływu - może być zbyt pochopne.

- Pan prezydent sam śmieje się z żartów na swój temat – skwitował memy internetowe o głowie państwa Marek Magierowski. - Zdarzają się dowcipy kiepskie, a nawet wulgarne, ocierające się o zwykły hejt. Cóż, każdy polityk jest na to narażony. Co do działań prokuratury w sprawie z Nowego Sącza: Kancelaria Prezydenta nie ma na nie oczywiście żadnego wpływu

Sytuacja wygląda analogicznie do głośnej sprawy strony antykomor.pl, kiedy Bronisław Komorowski także stał się obiektem żartów internauty, i która skończyła się w sądzie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • antyduda 2016-01-28 17:36:10
  Do martin: akurat ten prezydent, powinien być wyśmiewany gdzie tylko można; marionetka kaczyńskiego :)
 • Adwersarz 2016-01-28 11:13:46
  Sorry, PulsHR, ale jak już pusczacie takie teksty, to wykażcie się rzetelnością. Nie działaność internauty doprowadziła do wszczęcia śledztwa, ale zawiadomienie osoby prywatnej (czyli nie z urzędu a z zawiadomienia). Po drugie, nie wspomnieliście, że powodem zawiadomienia były też groźby karalne pod adresem zawiadamiającego. Po trzecie, analogia z Antykomorem kompletnie nieuprawniona. Nie tylko ze względu na powyższe, ale też to, że do AnK wjechała ABW a nie lokalna policja, a także ze względu na reakcje obu prezydentów. Swoją drogą wypadałoby też przytoczyć wypowiedź PAD o całej sprawie, a nie tylko Magierowskiego.
 • Beata 2016-01-28 10:34:24
  To raczej prowokacja.Taka podjęta nadgorliwość ma testować nastroje i ew.budzić lęk. Najważniejsze, że Prezydent bagatelizuje na Tweterze ten filmik, więc nie ma strachu ! Gorzej jak Niemcy w telewizji publicznej puszczają filmik drwiący z Kaczyńskiego. Też trzeba nie dać się sprowokować i zbagatelizować !
 • martin 2016-01-28 06:56:58
  Są granice żartów i dowcipów , stare przysłowie mówi co za dużo to nawet świnia nie zeżre . Niech każdy odpowiada za swe czynne . Prezydent Polski czy inny obywatel państwa nie powinien być obśmiewany przez jakiegoś dowcipnisia który sam może się stać pośmiewiskiem .
 • zaraza 2016-01-27 22:57:49
  Do Sk: przecież to złodzieje i oszuści pełni jadu i nienawiści , gorsi niż zwierzęta oderwani od patologicznego i korupcyjnego żłobu . Niech spieprzają , gdzie pieprz rośnie !!!!!!!!!
 • Sk 2016-01-27 22:29:55
  Nienawistnicy z PO szybko nie odpuszczą
 • King 2016-01-27 20:57:26
  Do Komitet Obrony Prokuratur: jesteś byleJaki
 • Komitet Obrony Prokuratur 2016-01-27 20:03:48
  Seremet nic nie może - prokuratorzy są samorządni, niezależni - odPOwiadają tylko przed Słońcem Peru!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA